Zahraničí

Slováka, otce pěti dětí, obvinili z vraždy mladé učitelky (23) v Irsku

Slováka, otce pěti dětí, obvinili z vraždy mladé učitelky (23) v Irsku
Jozef Puška Zdroj: Profimedia

Irští kriminalisté obvinili 31letého Jozefa Pusku ze Slovenska, pětinásobného otce, z vraždy 23leté Ashling Murphyové. Učitelka z města Tullamore si šla minulou středu zaběhat a při tom ji někdo uškrtil.

Slovák Jozef Puska, který dlouhodobě žije v Irsku, čelí obvinění tamějších kriminalistů z vraždy mladé učitelky Ashling Murphyové. Když si vyslechl rozhodnutí soudu, podle listu Independent se zmohl na jediné slovo: "ne".

Puska v ostrovní zemi vychovává pět potomků. Murphyová zemřela minulou středu odpoledne. Šla si zaběhat, cestou ji přepadl útočník a začal ji škrtit. Vyrušily ho dvě ženy, a tak utekl, jenomže Murphyovou přivolaní záchranáři už nezachránili.

Případ otřásl celým Irskem a pohřbu zavražděné se v úterý zúčastnily tisíce lidí včetně prezidenta a premiéra. 

Související obsah

"Na posledních pět let, které jsme spolu prožili, budu vzpomínat po celý zbytek života. Doufám, že jednoho dne se z boží vůle znovu setkáme a budeme pokračovat ve velkých plánech, které jsme měli," řekl na posledním rozloučení její zdrcený přítel Ryan Casey.

K obviněnému policisty dovedlo zranění, které mu údajně měla způsobit Murphyová, když se snažila bránit. Motiv vraždy zatím zůstává nejasný.

Tento týden strážci zákona zadrželi dalšího 30letého muže, po výslechu ho ale hned propustili.

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz