Zajímavosti

Nejsmutnější narozeniny. Za těžce nemocnou Brejchovou rodinu nepustili

Nejsmutnější narozeniny. Za těžce nemocnou Brejchovou rodinu nepustili
Zdroj: Profimedia

Jedna z nejkrásnějších českých hereček Jana Brejchová slaví 82. narozeniny. A patrně budou jedny z nejsmutnějších v jejím životě. Už šest a půl roku je upoutaná k lůžku a o setkání s rodinou ji tentokrát připravila pandemie. Jak TN.cz sklesle přiznala její dcera Tereza Brodská, do nemocnice za ní nikoho nepustili. Zatím nedostala ani dárek.

Jana Brejchová má narozeniny, jenže letos je stráví sama. Za herečkou, která dlouhé roky svádí boj s Parkinsonovou chorobou, do léčebny dlouhodobě nemocných motolské nemocnice kvůli covidovým opatřením nikdo nemůže.

"Návštěvy ještě vůbec nejsou povolené. Nejsou běžné, spíše výjimečné, musím říct. Nezažila jsem, že bych mohla jít normálně na lůžkovou část. Je to stanovisko motolské nemocnice a já to musím respektovat. Je to nemilá věc, člověk s tím nic neudělá, je mi to líto, ale bohužel," svěřila TN.cz její dcera a rovněž herečka Tereza Brodská.

Brejchovou si všichni pamatují jako královnu z Noci na Karlštejně, maminku z filmu Pod Jezevčí skálou nebo studentku z Vyššího principu. Zdravotní potíže se poprvé ozvaly po smrti jejího posledního manžela Jiřího Zahajského v roce 2007.

Související obsah

Brodská už dřív přiznala, že Brejchová přestala vnímat okolní svět a naděje na zlepšení není žádná.

Někdejší představitelka Báry Jordánové z Ulice zatím nemohla mamince předat ani dárek, brzy to ale napraví. "Dárky se naštěstí ještě mohou předávat přes vrátnici, když je někdo tak hodný a přijde dolů. To máme samozřejmě v plánu, ale na návštěvy nesmíme," doplnila.

"Co dáme mamince za dárek, neprozradím, je to tajné. Ale maminka je velmi skromná a má jednu oblíbenou věc, takže u ní je to jednoduché. Tam se nemusí dlouho přemýšlet," uzavřela Brodská.

Zápas Brejchové se zdravím si připomeňte v reportáži TV Nova (říjen 2013):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz