Zahraničí

Ve 26 letech si našetřila tolik, že může do důchodu. Zveřejnila tři rady, jak se jí to povedlo

Ve 26 letech si našetřila tolik, že může do důchodu. Zveřejnila tři rady, jak se jí to povedlo
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Uspořit alespoň menší obnos peněz může být mnohdy velký problém. Američanka Tori Dunlapová zveřejnila tři rady, jak si mohou lidé našetřit. Ve 26 letech se jí povedlo dát si stranou tolik peněz, že může klidně odejít do důchodu.

Americká blogerka Tori Dunlapová na platformě TikTok poradila lidem několik triků, jak si mohou našetřit spoustu peněz. Sama navíc s financemi žádný problém nemá. Prozradila totiž, že ve svých 26 letech by mohla klidně odejít do důchodu. "Zatím jít do penze neplánuji. Ale je skvělý pocit vědět, že kdybych chtěla, tak mohu," uvedla Dunlapová.

Plat

Podle blogerky je v první řadě důležité se nechat v práci dostatečně finančně ohodnotit. Je proto nezbytné o platu vyjednávat. "Vždy, když jsem pracovala v nějaké firmě, tak jsem pokaždé o svém platu vyjednávala. Nezůstala jsem nikde, kde moji práci spravedlivě a dostatečně neohodnotili," vysvětlila Dunlapová.

Související obsah

Vedlejší práce

Pokud si chcete přijít na více peněz, je potřeba mít také další práci kromě hlavního úvazku. Můžete si najít třeba brigádu jen na pár hodin týdně. "Díky tomu jsem tak byla schopná si všechny extra výdělky odložit bokem," doplnila.

Investice

Dunlapová také radí, aby lidé své peníze investovali. Předtím je však nezbytné udělat si průzkum trhu. "Jakmile jsem mohla, začala jsem investovat. Vždy říkám, že nejlepší den na investici je dnes," sdělila blogerka.

Musí se však počítat s tím, že v případě investice si ne vždy přijdete na velké peníze. O své finance totiž můžete i přijít. Nejedná se tak o úplně zaručený způsob, jak si snadno a rychle vydělat.

Podle expertů nás čeká velké zdražování a platy příliš neporostou. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz