Krimi

Za vraždu těhotné ženy padl trest. Její tělo našli po třech dnech pátrání

Za vraždu těhotné ženy padl trest. Její tělo našli po třech dnech pátrání
Tělo pohřešované ženy našli kriminalisté v Netolicích. Zdroj: Policie ČR

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku má Pavel Brož strávit 26 let za mřížemi. V pátek o tom rozhodl Krajský soud v Českých Budějovicích. Tělo ženy našli loni kriminalisté po třech dnech pátrání, a to v jímce na vodu u domu, kde bydlela s nezletilou dcerou.

Několikrát trestaný Pavel Brož byl naposledy z vězení propuštěn v roce 2019, teď by se měl za mříže opět vrátit. Krajský soud v Českých Budějovicích ho odsoudil za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku, po které loni bylo vyhlášeno pátrání.

Policisté ženu hledali tři dny. Nakonec její polonahé tělo našli v jímce na vodu v místě, kde žila. Podle státního zástupce Brož v dubnu svou o deset let mladší známou navštívil doma, posilněný alkoholem a údajně i pervitinem ji měl pak začít škrtit, a nakonec udusit igelitovým pytlem od briket. Její polonahé tělo pak odhodil do jímky.

Související obsah

​​Motivem podle obžaloby měl být odmítnutý sex. Brož ale tvrdil, že to není pravda a že prý neměl důvod ženu zavraždit. Kvůli nepřímým důkazům navrhla obhájkyně Brože zprostit obžaloby v plném rozsahu. Soud ale i s přihlédnutím k výsledku znaleckého posudku nakonec rozhodl jinak. Muž má jít na 26 let do věznice se zvýšenou ostrahou. Rozsudek je ale nepravomocný, a tak se může ještě odvolat.

Brože už jednou za vraždu odsoudili. V říjnu 2006 pobodal v Netolicích muže v domě svého kamaráda. I tehdy měl být pod vlivem alkoholu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz