Domácí

Arenberger: Odstoupil jsem sám. Ředitel byl odvolán, sdělilo ministerstvo

Někdejší ministr zdravotnictví Petr Arenberger dle svých slov rezignoval na post ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV), protože se chce blíže věnovat výzkumu kožních onemocnění. Ministerstvo zdravotnictví ale uvedlo, že Arenbergera odvolal ministr Vlastimil Válek (TOP 09).

Petr Arenberger vedl FNKV od října 2019. "Myslím, že ale nastal čas, abych se v celém rozsahu vrátil ke své medicínské odbornosti v čele dermatovenerologické kliniky a k vědě a výzkumu ve FNKV. Proto jsem včera požádal pana ministra Válka o uvolnění z funkce ředitele FNKV. A on mi dnes vyhověl," řekl Arenberger.

Něco jiného ale tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Podle něj ministr Válek Arenbergera z pozice ředitele fakultní nemocnice odvolal.

Související obsah

​"Nové vedení se musí zaměřit především na otázku nastavení funkčních manažerských procesů a problematiku zadávání veřejných zakázek. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že prvním ze zařízení, kde bude vypsáno otevřené výběrové řízení na nového ředitele, bude právě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," sdělil ministr Válek.

Arenbergera v čele nemocnice dočasně nahradí náměstek pro léčebně preventivní péči Jan Votava. Výběrové řízení plánuje nemocnice vyhlásit co nejdříve.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz