Domácí

Velké propouštění v České poště. Práci ztratí stovky zaměstnanců těchto útvarů

Velké propouštění v České poště. Práci ztratí stovky zaměstnanců těchto útvarů
Zdroj: Profimedia

Téměř 700 zaměstnanců České pošty přijde začátkem května o práci. Podnik se chystá v rámci hledání úspor propouštět. Zaměří se zejména na manažerské a úřednické posty. Od restrukturalizace si Česká pošta slibuje ušetření až půl miliardy korun ročně.

Česká pošta v pátek oznámila, že k 1. květnu letošního roku zruší 669 pracovních pozic, zejména z útvarů marketingu, administrativně právních záležitostí, IT, financí nebo obchodu.

Pokračuje tak ve schválené strategii, jejímž cílem je ušetřit státnímu podniku náklady. Česká pošta věří, že pokud se zaměří právě na manažerské a úřednické posty, ušetří stovky milionů korun ročně.

Veškeré chystané kroky vedení projedná se zástupci odborových organizací. "Postupně přecházíme na takový systém řízení, kde ve středním a vyšším managementu nebude potřeba současný počet vedoucích administrativních pracovníků. Rušení pozic se týká čistě úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. Díky tomu dosáhneme na úsporu půl miliardy ročně," říká personální ředitel České pošty Ivan Feninec.

Související obsah

​Státní podnik v tuto chvíli zaměstnává 27 tisíc zaměstnanců. Restrukturalizací manažerských a úřednických pozic a rušením jejich agend se Česká pošta snaží předcházet vyhazování doručovatelů. "U nás platí, že modrá je dobrá. Pošťáků, tedy ‘modrých límečků‘, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme, hlavně na pozice balíkových doručovatelů. Řízneme ale do ‘bílých límečků‘, tedy do administrativy ve středním a vyšším úřednickém patře," vysvětluje generální ředitel České pošty Roman Knap.

Snižování stavů je možné i díky avizovanému administrativnímu rozdělení firmy na samostatné účetní jednotky. "To však neznamená, že by kvůli tomu vznikaly nové managementy nebo přicházeli noví generální ředitelé. Právě díky této transformaci je možné počet vedoucích pracovníků naopak snižovat," stojí v prohlášení podniku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz