Zahraničí

Mrtvý přítel krásné Gabby se k její vraždě podle FBI přiznal v zápiscích

Mrtvý přítel krásné Gabby se k její vraždě podle FBI přiznal v zápiscích
Gabby Petitová se snoubencem Brianem Laundriem Zdroj: Profimedia

Krásnou cestovatelku a blogerku Gabby Petitovou zavraždil její přítel Brian Laundrie, podle FBI se k zodpovědnosti za její smrt přiznal v zápiscích v notebooku. Ten ležel poblíž jeho těla, když spáchal sebevraždu.

Vyšetřování skončilo. Tragický příběh 22leté dívky a jejího o rok staršího snoubence, kteří vandrovali v obytné dodávce, sledovaly celé Spojené státy. Koncem srpna ji svědci naposledy viděli živou, 11. září oznámili její rodiče, že se jim dlouho neozvala. O osm dní později byla Gabby nalezena uškrcená v kempu ve Wyomingu.

Brian se z cesty po přírodních parcích za západě USA, která měla trvat do konce října, vrátil předčasně sám. Odmítl spolupracovat s policií a ještě před nálezem dívčina těla zmizel v rozlehlé přírodní rezervaci poblíž domu rodičů na Floridě. Tam ho pátrači objevili až 20. října. S prostřelenou hlavou, revolverem, batohem a notebookem se svými zápisky. V nich se podle FBI přiznal, že je za smrt Gabby zodpovědný.

Související obsah

​"Vyšetřování neodhalilo kromě Briana Laundrieho žádné další osoby, které by se na tragické smrti Gabby Petitové podílely," uvedla v pátek FBI a oznámila konec vyšetřování. Co se v den dívčiny smrti přesně stalo, zůstává záhadou.

Briana agenti nejprve hledali jako "zájmovou" osobu, která měla zmizení dívky pomoci vysvětlit. Podezření však sílilo. V době, kdy byla mrtvá, použil platební kartu k jejímu účtu a posílal zprávy z jejího mobilního telefonu na svůj, aby zmátl vyšetřovatele. Ukázalo se také, že po hádce s Gabby a po vzájemném napadení zasahovali v jejich obytném autě policisté v Utahu. Za to, že páru pouze doporučili, aby strávil noc odděleně, čelí nyní dva strážci zákona obvinění za nedbalost.

Související obsah

​Gabby a Brian se prý milovali od dětství. Z vysněné cesty psali reportáže na sociálních sítích, kde zveřejňovali i videa. Na záběrech se smějí, líbají, běhají po pláži. Jak se to zvrtlo, už nikomu říct nemohou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz