Zahraničí

Do porodnice už to nestihli. Tomáš odrodil manželku v mrazu před nemocnicí

Do porodnice už to nestihli. Tomáš odrodil manželku v mrazu před nemocnicí
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Jako skutečný hrdina se zachoval tatínek Tomáš (38) ze slovenského Liptovského Mikuláše. Když už jeho manželka Simona (33) pár metrů před porodnicí nedokázala jít dál, nezpanikařil a dceru Simonku pomohl přivést na svět. Na chodníku a v mrazivých teplotách.

Simonka se měla narodit až ve čtvrtek, jenomže na svět se jí zachtělo v pondělí v noci. Pro slovenský pár, který už vychovává dvouletou Janičku, začaly asi nejdramatičtější okamžiky v životě. Na příběh se šťastným koncem upozornil list Nový Čas.

"Žena mě vzbudila s tím, že má bolesti a kontrakce. Tchyně přišla strážit starší dcerku a my jsme do půlhodiny vyrazili," popsal už dvojnásobný otec Tomáš. Zbývalo posledních 50 metrů, Simona však pokračovat nedokázala. Rodit začala na chodníku v −6 stupních Celsia.

Tomáš zachoval chladnou hlavu. "Měla silné stahy a říkala, že už rodí. Pomohl jsem jí lehnout si na zem a vtom jsem viděl už polovinu hlavičky našeho děťátka. Vůbec mi nebylo všechno jedno, ale musel jsem rychle reagovat. Jednal jsem intuitivně. Manželka znovu zatlačila a Simonka byla venku. Začala plakat, takže jsem věděl, že je v pořádku," pokračoval.

Související obsah

Obě zakryl svojí bundou a s křikem utíkal na vrátnici pro pomoc. Ošetřovatel vzápětí naložil maminku s novorozenou holčičkou na nosítka a převezl je do porodnice.

"Všichni byli v šoku. Většinou tam chodí ještě těhotné ženy, ne až těsně po porodu. Obě ošetřili, zkontrolovali a naštěstí byly v pořádku. Ušetřili jsme práci porodním sestrám, protože jsem si to odrodil já," uzavřel s úsměvem Tomáš.

Porodnost klesá v celé Evropě, podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz