Zahraničí

V místě konání olympiády je 34 nakažených. Čína otestuje celou čtvrť

V místě konání olympiády je 34 nakažených. Čína otestuje celou čtvrť
Olympiáda v Pekingu Zdroj: Profimedia.cz

V části Pekingu se objevilo malé ohnisko koronaviru. Čína má přitom o hodně přísnější covidová pravidla než evropské země. Krátce před olympiádou tedy začala testovat celou čtvrť. Testování více než dvou milionů lidí začalo už v neděli.

V pátek 4. února začínají v čínském Pekingu zimní olympijské hry. Méně než dva týdny před jejich začátkem je v hlavním čínském městě 34 nakažených lidí. Pro tamní vládu je ale i toto číslo příliš vysoké. Ve čtvrti, kde se vyskytlo malé ohnisko viru, tedy nechá otestovat úplně všechny. Informovala o tom agentura AFP.

V pekingské čtvrti Fengtai žijí asi dva miliony lidí. Šest lidí se tam za poslední týden nakazilo koronavirem. Na testy teď proto budou muset úplně všichni.

Související obsah

Testování ve čtvrti začíná už v neděli. Do země už totiž přijíždějí první novináři, delegáti a sportovci. Aby sportovce Čína uchránila před nákazou, vytvořila bublinu, ve které budou tisíce lidí a nebudou se moct setkávat s ostatními. Čínská pošta navíc dezinfikuje veškeré zahraniční zásilky, které do země přijdou. Podle Světové zdravotnické organizace je přitom riziko nákazy z povrchů nízké.

V miliardové Číně je počet hlášených nákaz extrémně nízký. Země si zakládá na politice nulové tolerance covidu. Od začátku pandemie tedy velká část tamních obyvatel musí žít v lockdownu. Podle informací tamní vlády je v zemi momentálně 1 986 lidí s koronavirem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz