Zajímavosti

Nemocná Jana Hlaváčová sesbírala poslední síly. Taková slova nikdo nečekal

Nemocná Jana Hlaváčová sesbírala poslední síly. Taková slova nikdo nečekal
Zdroj: Profimedia

Těžce nemocná Jana Hlaváčová (83) se už roky drží stranou. Vilu v pražských Modřanech by totiž mohla opustit jedině na invalidním vozíčku. Legenda českého herectví ale tento týden všechny překvapila. Kolegové i fanoušci slyšeli její hlas po více než 10 letech.

Sama svádí boj s vážnou chorobou, přesto Jana Hlaváčová sesbírala síly a v pátek promluvila na pohřbu režiséra Dušana Kleina. Její vznešený hlas se sice strašnickým krematoriem nesl ze záznamu, pro kolegy ze showbyznysu ale bylo velkým překvapením, že ho po dlouhých letech zase mohli slyšet.

"Pan Dušan Klein patřil k nejlaskavějším umělcům. Byl to skvělý profesionál, který se uměl naladit na herce tak, že po chvíli bylo hotovo. Člověku bude moc chybět," pronesla Hlaváčová na rozloučení s Kleinem.

Potkali se třeba u jeho filmové série Básníci, v níž vdova po Luďku Munzarovi ztvárnila zdravotní sestřičku Toničku.

Související obsah

Dát mu sbohem osobně, to k lůžku upoutaná Hlaváčová nemohla. Záznam jí to ale umožnil alespoň částečně. "To jsem musela udělat. Byl to Pan Režisér s velkým P a R. Laskavý, moudrý, byl to báječný nejenom režisér, ale především člověk. Byl to znalec lidských duší. Jemu se neodmítalo," řekla deníku Aha! s tím, že na obřadu byla duchem, protože sledovala přímý přenos.

Lékaři si s onemocněním Hlaváčové nevědí rady. Už několikrát se mluvilo o Parkinsonově nebo Alzheimerově chorobě, ani jednou z nich prý ale herečka netrpí. Její zdravotní problémy se údajně nedají pojmenovat. Sama sobě Hlaváčová říká ležák.

Jedna z jejích posledních televizních rolí byla ta v seriálu Dokonalý svět, ztvárnila tam protřelou redaktorku módního časopisu Alžbětu.

Podívejte se na záznam posledního rozloučení s Dušanem Kleinem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz