Domácí

Rodina po nehodě vyskakovala z hořícího auta. V nemocnici jsou tři lidé, i miminko

V neděli krátce před 13. hodinou havaroval na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové osobní automobil. Vůz údajně kvůli defektu na pneumatice vyjel mimo vozovku, převrátil se na střechu a začal hořet. Všem třem pasažérům se podařilo před plameny včas utéct. Záchranáři je převezli do nemocnice.

Nehoda se stala mezi 15. a 16. kilometrem dálnice D11 ve směru na Hradec Králové a zavinit ji měl údajně defekt na pneumatice. Alespoň to tvrdí řidič osobního automobilu, který sjel krátce po poledni z dálnice.

"Řidič osobního vozidla BMW vyjel mimo komunikaci, kde se s vozidlem převrátil přes střechu. Vozidlo začalo hořet," popsala TN.cz okolnosti incidentu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. "Když hasiči přijeli na místo, byl požár v plném rozsahu,"  dodala jejich krajská mluvčí Tereza Fliegerová.

Související obsah

​Jakmile automobil začaly olizovat plameny, muž se snažil co nejdříve dostat do bezpečí. Celá věc byla o to horší, že v autě neseděl sám. "Spolu s ním cestovala ve voze ještě žena a malé dítě," upozornila mluvčí.

Nejlépe dopadlo miminko, které spíše z preventivních důvodů záchranáři převezli na došetření do motolské nemocnice. Dítě nemělo viditelná zranění. Jeho otec dopadl podstatně hůř. "Žena byla převezena do Motola na traumatologickou ambulanci s lehkým poraněním, muž jel na urgentní příjem do Ústřední vojenské nemocnice se středně těžkými poraněními," řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Policisté se v tuto chvíli chystají prověřit, jestli za nehodu mohl opravdu defekt na pneumatice. "Budou nyní zjišťovat, jestli to tak opravdu bylo, nebo co bylo příčinou havárie," prohlásila mluvčí. Na místo dorazilo i středisko správy a údržby dálnic.  "Bude probíhat další doklízení," shrnula situaci na místě zhruba hodinu po nehodě Fliegerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz