Předpověď počasí

V novém týdnu Česko sevře mráz. Objeví se také bouřky a silný vítr. PŘEDPOVĚĎ

Tento týden v Česku bude opět mrazivý. Přes den se teploty v nížinách vyšplhají jen lehce nad nulu, v noci pak obzvlášť na východě republiky mohou spadnout i na −9 °C. V závěru týdne se místy objeví také bouřky a silný vítr.

Ani tento týden nás příjemnější počasí nečeká. Nejchladněji bude na východě republiky, kde mohou teploty klesat pod nulu nejen v noci, ale i přes den. Převážně bude zataženo až oblačno. V závěru týdne se mohou objevit bouřky a meteorologové očekávají i silný vítr, který v nárazech bude dosahovat rychlosti i více než 50 kilometrů v hodině, na horách dokonce 70 kilometrů v hodině. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Jak TN.cz prozradila meteoroložka Dagmar Honsová, nejvíce sněhu se dočkáme v závěru týdne, a to hlavně ve vyšších polohách. "V první polovině týdne mnoho srážek neočekáváme resp. srážkové úhrny budou nízké, jednotlivé frontální systémy začnou přes naše území přecházet až koncem týdne. Od čtvrtka, kdy přejde přes naše území studená fronta, bude větrno. Na horách od čtvrtka do konce týdne připadne i přes 25 cm dalšího sněhu," sdělila.

Pondělí

Začátek týdne bude převážně zatažený až oblačný, v Čechách se ojediněle přidá mrholení nebo slabý déšť, nad 700 m sněžení. To se může vyskytovat i na Moravě. Na východě očekávají meteorologové polojasno, k večeru začne přibývat oblačnosti. Ojediněle se objeví mlhy, a to i mrznoucí. Nejnižší noční teploty v Čechách se budou pohybovat mezi +3 až −1 °C, na Moravě a ve Slezsku mezi −1 až −5 °C, nejchladněji bude na východě (okolo −9 °C). Přes den se teploty v maximech vyšplhají na 2 až 6 °C, na východě a severovýchodě kolem −1 °C, v 1 000 m na horách kolem −1 °C, v Beskydech kolem −6 °C. Pokud se objeví vítr, pak slabý proměnlivý, a to s rychlostí do 3 m/s.

Úterý

I v úterý bude zataženo až oblačno. Ojediněle se mohou vyskytovat mlhy, mrholení nebo slabé sněžení, a to obzvlášť na severu a severovýchodě republiky. V polohách pod 400 m očekávají meteorologové déšť, místy se sněhem. Ojediněle srážky mohou být mrznoucí. Nejnižší noční teploty v Čechách budou okolo +3 až −1 °C, na Moravě a ve Slezsku −1 až −6 °C, na východě při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem −8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Vítr bude slabý, během dne mírný západní až severozápadní. Rychlost větru bude 2 až 5 m/s.

Předpověď počasí na úterý 25. ledna:

Související obsah

Středa

Zataženo až oblačno bude i ve středu. Ojediněle se přidají mlhy, mrholení nebo slabé sněžení, opět obzvlášť na severu a severovýchodě. V polohách pod 300 m očekávejte spíše déšť se sněhem nebo déšť. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +2 až −2 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 1 až 5 °C. Vítr povane mírný západní až severozápadní, a to v rychlosti 2 až 6 m/s.

Čtvrtek

Opět bude oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno. Na severu a severovýchodě republiky se místy může vyskytnout slabé sněžení, v polohách pod 300 m spíše déšť, místy se sněhem. Později začne od severozápadu občasně pršet nebo se objeví přeháňky, nad 600 m by mělo sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +1 až −3 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 2 až 6 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s může v nárazech dosahovat i 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

Pátek

V pátek bude počasí velmi proměnlivé. Převažovat však bude velká oblačnost, četné sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m smíšené nebo dešťové. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na +2 až −2 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 2 až 6 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr může v nárazech dosahovat i rychlosti 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

Víkend

I o víkendu se připravte na proměnlivou a převážně velkou oblačnost, četné sněhové přeháňky, v nížinách i smíšené. Občas se může vyskytnout déšť, jen na horách sněžení. Ojediněle přijdou i bouřky. Průměrné noční teploty se budou pohybovat kolem +3 až −1 stupněm, nejnižší noční teploty klesnou na +1 až −4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na −6 °C. Nejvyšší denní teploty budou mezi 1 až 6 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz