Domácí

Zemřel kapelník Šlapeta Radan Dolejš. Stál i u zrodu zábavných pořadů Novy

V neděli zemřel ve věku 57 let kytarista souboru Patrola Šlapeto, režisér, scénárista a dramaturg Radan Dolejš. Na sociálních sítích to večer oznámila zpěvačka z jeho kapely Eva Borská. Dolejš, který stál i u zrodu řady televizních zábavných pořadů, se v poslední době potýkal se zdravotními problémy.

O smrti Dolejše informovala v neděli jeho kamarádka a členka kapely Patrola Šlapeto Eva Borská. Ačkoliv hudebník trpěl zdravotními problémy, jeho odchod byl nečekaný. Ještě před pár hodinami vtipkoval na sociální síti. "Ten pocit když otevřeš skříň a zjistíš, že se vejdeš do oděvu, který tam visí už 10 let... Já si třeba dneska ráno vytáhnul šál," napsal. 

Radan Dolejš působil jako jako hudebník a kytarista seskupení Patrola Šlapeto. Vynikal ale také jako režisér, dramaturg a scénárista televizních zábavných pořadů v televizi. Diváci TV Nova mohou znát Čundrcountryshow, Ruskou ruletu, Rozjezdy pro hvězdy, Tyjátr nebo třeba Skopičiny.

Spolupracoval nejen s Novou, ale také s Primou, Barrandovem a Českou televizí, kde byl v letech 2010 – 2011 výkonným ředitelem stanice ČT1. Napsal scénáře také mnoha koncertům, včetně 70. narozenin Karla Gotta.

Související obsah

Dolejš absolvoval FF UK Praha, obor čeština a dějepis. Studoval také obor tvorby scénáře a písňového textu na Lidové konzervatoři Jaroslava Ježka, kde ho učil i Jiří Suchý. Později přednášel jako profesor na Pražské konzervatoři dějiny jazzu a moderní populární hudby.

Ve skupině Šlapeto působil jako kytarista. Během této spolupráce vznikla alba Ručičky nebojte se, Hašlerky nebo třeba Zpráva o stavu pražských hospod. Založil také skupinu Patrola, která se později přejmenovala na Patrola Šlapeto.

V poslední době se potýkal se zdravotními problémy. Loni upadl na tři týdny do kómatu po operaci nohy, do které dostal sepsi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz