Zahraničí

U Floridy se převrátila loď, pohřešuje se 39 lidí

U Floridy se převrátila loď, pohřešuje se 39 lidí
Zdroj: profimedia.cz

Americká pobřežní stráž od úterý pátrá po 39 lidech, jejichž loď se v noci na neděli převrátila ve vodách u pobřeží Floridy. Plavidlo vyplulo z Baham a záchranné složky se domnívají, že bylo pravděpodobně použito k pašování lidí, informuje agentura AP.

Pobřežní stráž se o incidentu dozvěděla poté, co byl z moře v úterý brzy ráno asi 72 kilometrů východně od Fort Pierce zachráněn jeden z pasažérů. Muž se přidržoval na převráceném trupu lodi, uvedla námořní bezpečnostní agentura na Twitteru.

Podle Associated Press trosečník vypověděl, že spolu se skupinou dalších 39 osob odplul v sobotu večer z ostrova Bimini na Bahamách. Dodal, že jejich loď se poté v nepříznivém počasí převrhla a že nikdo z přítomných v době nehody na sobě neměl záchranné vesty.

Související obsah

​Pobřežní stráž předpokládá, že se s největší pravděpodobností jedná o další případ pašování lidí do USA. Migranti již dlouho používají Bahamské ostrovy jako odrazový můstek k dosažení Floridy a Spojených států. Jejich plavidla však bývají nebezpečně přetížená a často dochází k jejich převrácení. V průběhu let došlo na této námořní trase už k tisícům úmrtí.

Úředníci na Twitteru uvedli, že letecky i s pomocí lodí propátrávají celou oblast mezi Bimini a Fort Pierce, což odpovídá vzdálenosti zhruba 218 kilometrů. Migranti pochází nejčastěji z Haiti a Kuby, nicméně Královské bahamské obranné síly počátkem tohoto měsíce oznámily, že zadržují migranty i z jiných částí světa, včetně Kolumbie a Ekvádoru. V pátek pobřežní stráž objevila 88 Haiťanů namačkaných v přetížené nákladní plachetnici západně od Great Inagua na Bahamách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz