Domácí

Na Hodonínsku vybuchl rodinný dům, jeden člověk skončil v nemocnici

Jihomoravští hasiči vyjížděli ve středu brzy ráno k výbuchu rodinného domu v Terezíně na Hodonínsku. Jeden člověk skončil v péči záchranářů. V domě nejspíše unikl plyn z propan-butanové láhve.

V Terezíně na Hodonínsku došlo před pátou hodinou k výbuchu ve starším rodinném domě bez následného požáru, informoval ve středu dopoledne na twitteru mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Síla výbuchu poškodila i střechu vedlejšího domu, podle dosavadního vyšetřování inspektora šlo nejspíše o únik plynu z propan-butanové láhve.

Související obsah

Jeden člověk skončil v nemocnici. "Jednalo se o muže středního věku, kterého jsme s popáleninami převezli do hodonínské nemocnice," dodala mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Hasiči také uvedli, že po poradě se statikem bude nutné objekt částečně stabilizovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz