Krimi

Policie zná vraha Františka Mrázka. Chybí ale důkazy pro soud

Policie ví, kdo zabil Františka Mrázka. Podle webu Neovlivni.cz má jméno střelce, a dokonce ví i to, kdo ho poslal. Dodnes však neshromáždila dost důkazů, které by přesvědčily státního zástupce, aby případ poslal k soudu. Od vraždy kmotra českého podsvětí v úterý uplynulo 16 let.

Vražda Františka Mrázka se stala večer 25. ledna 2006 před sídlem jeho firem v pražské Lhotce. Policisté k budově nikoho nepouštěli.

Vraždu postupně vyšetřovaly tři policejní týmy. "Všechny tři týmy dospěly ke stejnému zjištění. Vyslovily přede mnou stejná jména," řekla investigativní novinářka Neovlivni.cz Sabina Slonková.

Jenže důkazů nebylo dost. Policisté zapojení do případu navíc měli čelit tlaku shora. Promluvil o tom bývalý detektiv Karel Tichý. "Nejdřív rozprášili nás, pak rozprášili i je. Vražda zůstala dodnes neobjasněna," vyjádřil se Karel Tichý, bývalý detektiv protikorupční policie.

Související obsah

Mrázek měl kontakty v nejvyšších patrech politiky. Mluvilo se o něm jako o kmotrovi. Obávaný měl být i jeho archiv kompromitujících materiálů. "Je to projednané s premiérem. Tak mu to řekněte, tomu ocasovi. Jestli tohle nebude, budou mít válku, kterou v životě nezažili," rozčiloval se Mrázek v odposlechu.

​Karel Tichý o kauze pojednává i ve své knize. Motiv vraždy je podle něj jasný. "My jsme byli přesvědčení, že motivem vraždy byla Setuza. Byl to boj o ovládnutí a prodej Setuzy," myslí si Tichý.

Mrázek spolupracoval s Radovanem Krejčířem a Tomášem Pitrem. Pitr později sám přiznal, že měl také strach o život. "V době, kdy zastřelili Františka Mrázka, byla nepříjemná doba. To určitě ano," popsal.

Související obsah

​Kdo stojí za nevyřešením vraždy kmotra, je stále záhada. "Já jsem na to nikdy nepřišla, kdo to je, ale je evidentní, že někdo vlivný má pořád zájem na tom, aby se smrt Františka Mrázka nevyšetřila," prohlásila Slonková.

"Vyšetřováním případu se stále zabývá pracovní skupina Tempus. V případě, že budou nové informace ke zveřejnění, tak to samozřejmě učiníme," uvedl mluvčí policie Ondřej Moravčík.

Na objasnění vraždy Františka Mrázka zbývají policistům čtyři roky. Pětadvacátého ledna 2026 od ní uplyne 20 let. Bude tak oficiálně promlčena.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz