Zajímavosti

To by vás nenapadlo. Žena sdílela trik, jak za dvě hodiny usušit prádlo

To by vás nenapadlo. Žena sdílela trik, jak za dvě hodiny usušit prádlo
Alix Byrneová a její trik na sušení prádla | Zdroj: profimedia.cz

Sušení prádla v zimě může být obtížné, obzvlášť pokud si musíte v malém bytě poradit bez sušičky. Své o tom ví čtyřiadvacetiletá Alix Byrneová, která vyzkoušela řadu věcí, než náhodou přišla na skvělou vychytávku, díky které zvládne usušit sušák plný prádla už za dvě hodiny. O svůj trik se podělila na sociálních sítích.

Na jednoduchý a účinný trik přišla Alix Byrneová náhodou. Sušák u radiátoru měla už plný prádla a potřebovala ještě najít místo, kam by mohla v jejím malém bytě pověsit prostěradlo. Přemýšlela i o dveřích od kuchyně, ale bála se, že by pak lůžkovina nasála pachy z vaření.

"Řekla jsem si, proč jej nepřehodit přes sušák s prádlem a nezastrčit jeho okraje za radiátor. Pak mi horký vzduch usuší všechno prádlo za pár hodin," popisovala Byrneová britskému webu Mirror. Pod prostěradlem se vytvořila kapsa horkého vzduchu a díky tomuto triku byl celý obsah sušáku suchý za dvě hodiny.

Byrneová vychytávku sdílela na sociálních sítích:

Byrneová podle svých slov zažila "heuréka moment", když zjistila, že právě objevila šikovný trik, jak sušení prádla urychlit. Zmíněnému webu řekla, že sice s přítelem v bytě mají sušičku, ale její provoz je příliš drahý a oblečení po vysušení v ní nevoní nejlépe.

"Myslím, že tato vychytávka je užitečná i pro ostatní. Šetří peníze za sušičku, topení máte pravděpodobně stejně zapnuté, protože je leden," konstatovala Byrneová, která tip sdílela spolu s fotografií svého sušáku na facebooku. Její příspěvek se líbil více než 4 000 uživatelům.

Související obsah

Mnoho lidí v komentářích bylo z rady nadšených, jiní už o vychytávce věděli. Někteří se ale obávali, zda nezpůsobuje vlhkost v místnosti. Těm Byrneová odpověděla, že prostěradlo nezakrývá úplně celý rám sušáku, do místnosti tak pořád proudí teplý vzduch a ohřívá ji. Fanouškům na sociální síti také poradila, že mohou případně lehce pootevřít okno, nebo použít odvlhčovač. 

Někteří se také báli toho, zda by prádlo nemohlo začít hořet. Byrneová řekla, že to podle ní není možné, protože radiátor není tak horký. Fanouškům ale poradila, aby snížili teplotu radiátoru, pokud mají obavy, a aby dávali na prádlo pozor.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz