Domácí

Řetězce plánují otevírat nové prodejny. Tady vyrostou další supermarkety

Řetězce plánují otevírat nové prodejny. Tady vyrostou další supermarkety
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

I v tomto roce v České republice vyrostou nové prodejny obchodních řetězců. Dočkají se jich například obyvatelé Českých Budějovic, Pardubic, Mladé Boleslavi, Děčína nebo Kolína. Podívejte se, kolik nových poboček a kde chystají nejrozšířenější tuzemské sítě obchodů.

Lidl

Obchodní řetězce se i letos budou v Česku rozrůstat. Nové prodejny buduje například Lidl. "Stále hledáme vhodné lokality pro výstavbu nových prodejen," sdělil redakci TN.cz mluvčí společnosti Tomáš Myler s tím, že má řetězec prozatím ve výstavbě sedm nových prodejen s termínem dokončení v tomto roce.

"První prodejna, kterou otevřeme v roce 2022, bude v Pardubicích, v ulici S. K. Neumanna. Zajímavou budovou, kterou plánujeme otevřít v roce 2022, bude atypická prodejna Lidl v samotném centru Prahy, a to v ulici Na Příkopě," uvedl mluvčí.

Související obsah

Kaufland

Kaufland bude otevírat čtyři nové prodejny a několik stávajících modernizovat. Nejbližší otevření nové pobočky bude v Českých Budějovicích. "V současné době probíhá modernizace prodejny v Olomouci, která byla otevřena již v roce 2001," prozradila mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Billa

S novými prodejnami v tomto roce počítá i Billa. "Letos plánujeme v průměru otevřít až 10 nových prodejen a nabídnout tak nových 300 pracovních míst. Dále budeme pokračovat v zavádění maloformátových prodejen ve městech do 3 000 obyvatel a v rozšiřování partnerských modelů jako BILLA stop&shop," informovala mluvčí obchodního řetězce Dana Bratánková.

​Nejbližší otevření nové pobočky se plánuje na jaro, a to v Mladé Boleslavi.

Související obsah

Tesco

Tesco loni otevřelo dvě nové prodejny – supermarket v Jesenici a obchodní centrum v Kutné Hoře. "Letos bude Tesco v otevírání svých nových prodejen pokračovat," uvedl mluvčí společnosti Jakub Žižka.

"Nové obchody se budou otevírat průběžně během roku s tím, že jejich počet by měl být v řádu jednotek," doplnil. Kde nové prodejny vyrostou, to Žižka neupřesnil.

Albert

Rychle se rozrůstá i síť obchodů Albert. Ten loni otevřel sedm nových poboček a zhruba tři desítky kompletně zrekonstruoval. V tomto tempu bude pokračovat i tento rok. "V plánu je remodelovat tři desítky prodejen a otevřít i několik nových v průběhu roku," uvedl mluvčí Albertu Jiří Mareček.

Související obsah

​"První novou otevřenou prodejnou letošního roku byla prodejna Albert Fresh v pražských Vršovicích. Jde o prodejnu malého formátu, která nabízí zákazníkům široký čerstvý sortiment a moderní vybavení, jako jsou samoobslužné pokladny, elektronické cenovky či speciální lednice s pivy z minipivovarů. Tato prodejna spojuje Fresh Bar s hotovými jídly a čerstvými sendviči, ale také kávou vlastní značky Perla," upřesnil Mareček.

Penny Market

Obchodní řetězec Penny se pyšní téměř 400 pobočkami po celé republice a na tomto počtu rozhodně nehodlá zůstat. Loni otevřel sedm nových prodejen, a letos jich plánuje dokonce více než deset. "V nejbližších týdnech se na zcela novou prodejnu s červenožlutým logem mohou těšit obyvatelé Kolína-Zálabí, Ústí nad Labem nebo Děčína," informoval mluvčí společnosti Tomáš Kubík.

"Vedle výstavby nových prodejen počítáme i s modernizací desítek stávajících prodejen tak, aby nákupní prostředí bylo pro naše zákazníky ještě příjemnější," doplnil.

Související obsah

COOP

Ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP Lukáš Němčík redakci TN.cz sdělil, že se společnost zaměřuje spíše na modernizaci stávajících poboček. "Trendem doby je spíše než otevírání nových provozoven modernizace a stěhování obchodů do větších prostor. Modernizace je průběžná a v zásadě jde s ohledem na značné množství obchodů, které provozujeme, o nekončící proces," uvedl.

Globus

Mluvčí Globusu Aneta Turnovská prozradila, že obchodní síť plánuje otevřít ve středních Čechách dva nové hypermarkety, a to v horizontu tří let. Letos se jich tak zákazníci ještě nedočkají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz