Koronavirus

Dostali jste ošetřovné jen za devět dnů? Takto si požádáte o zbytek

Dostali jste ošetřovné jen za devět dnů? Takto si požádáte o zbytek
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Pokud doma pečujete o své dítě nebo příbuzného kvůli koronaviru, můžete dostat ošetřovné za více než jen základních devět dní. V článku se dočtete, jak na to.

Ministerstvo práce a sociálních věcí na svém webu upozornilo na možnost, jak si nechat vyplatit ošetřovné za více než devět dní. Tato možnost platí pro ty zaměstnance, kteří doma pečují o svého bližního v souvislosti s karanténou či izolací kvůli koronaviru.

"Ministerstvo práce a sociálních věcí doporučuje pojištěncům, kterých se to týká, aby požádali o doplacení dávky prostřednictvím svého zaměstnavatele," uvedlo ministerstvo.

Tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě / jinou osobu / za kalendářní měsíc při mimořádných opatřeních při epidemii (krizové ošetřovné) vyplňuje žadatel o dávku, to může udělat i on-line na stránkách České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Související obsah

​Žádost se zasílá vždy za předešlý měsíc, lze zasílat za listopad 2021 a následující období. "Před samotným vyplněním žádosti je třeba vybrat, zda se jedná o novou žádost o ošetřovné (generuje se jedinečné číslo, které je třeba si poznamenat či nejlépe celou žádost uložit), nebo jde o žádost navazující na žádost z předchozího měsíce v případě, kdy péče o dítě pokračuje i do dalšího měsíce (potom se vyplňuje číslo předešlé žádosti). Pečující osoba předkládá tiskopis svému zaměstnavateli," popsala ČSSZ. Další informace najdete zde na stránkách ČSSZ.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz