Domácí

Neočkovaným vstup povolen. Prokazování bezinfekčnosti skončí, oznámil Fiala

Vláda k 9. únoru zruší povinnost prokazovat se covidovým certifikátem při vstupu na kulturní a další akce a do provozoven služeb. Premiér Petr Fiala (ODS) to oznámil ve středu v noci na tiskové konferenci po schůzi Poslanecké sněmovny.

Kabinet Petra Fialy k rozhodnutí přistoupil na základě rozsudku Nejvyššího správního soudu. Ten ve středu zrušil povinnost prokazovat se očkováním nebo proděláním nemoci při vstupu do restaurací. "My jsme na tuto situaci reagovali, radili se o tom ve vládě a řešili s odborníky další postup. A ten je následující," oznámil na brífinku Fiala.

"Vláda s přihlédnutím k aktuálnímu vývoji zruší k 9. únoru povinnost prokázat se certifikátem o očkování nebo prodělání nemoci při vstupu do restaurací, provozoven služeb, na kulturní, sportovní a další akce," řekl.

Prokazování bezinfekčnosti skončí. Co si o tom myslí veřejnost? Podívejte se na anketu Televize Nova: 

Související obsah

Kabinet Petra Fialy se chystá také navrhnout zrušení pandemické pohotovosti, měl by tak učinit 14. února na schůzi Poslanecké sněmovny. "Konkrétní datum bude určeno na základě vývoje pandemie v následujících dnech," uvedl Fiala a dodal, že nadále zůstává v platnosti nošení roušek ve vnitřních prostorách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz