Zahraničí

Nečekaná návštěva v Bratislavě. Po kolejích se procházela rodina divočáků

Na sociálních sítích koluje video z Bratislavy, kde se objevila rodinka divokých prasat. Lidem se ji podařilo natočit pod mostem Lafranconi. Divočáci se tam procházeli po tramvajových kolejích. Informoval o tom slovenský zpravodajský web TVnoviny.sk.

Podle slovenské policie byla procházka divočáků úspěšná, strážci zákona nezaznamenali žádné zraněné osoby. Rodinka divokých prasat nezpůsobila ani komplikace v bratislavské dopravě, píšou TVnoviny.sk.

Starostce městské části Karlova Ves Daně Čahojové se ale situace nelíbí. Už v lednu na sociálních sítích kritizovala stát, že se nesnaží vyřešit problematiku divoké zvěře v hlavním městě. Před několika dny také podle jejích slov pracovníci městské části během noční služby viděli stádo divokých prasat, čítající přibližně 50 kusů.

Související obsah

Čahojová upozornila, že zvěř je evidentně vystresovaná a ve městě nemá co dělat. "Předpokládám, že divoká zvěř je předmětem nějakého vlastnického práva. Když není nikoho jiného, tak státu," dodala starostka s tím, že by se instituce tomuto problému měly věnovat dříve, než se stane nějaké neštěstí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz