Domácí

O zájezdy na léto je obří zájem. Zjistěte, které destinace jsou letošním hitem

Cestovky hlásí enormní nárůst zájmu o zájezdy na letošní léto. Mezi nejoblíbenější destinace stále patří Egypt nebo Řecko, výrazně ale v poslední době vzrostl zájem o dovolenou v Turecku. Tamní ekonomika totiž zažívá krizi, turecká měna ztratila hodnotu, a tak je i pro nás v zemi poměrně levno.

Zprávy o možném konci epidemie nebo silná koruna nahrávají tomu, že letní dovolená v zahraničí bude zase možná a navíc i levná. "Evidujeme zájem až o 300 % oproti stejnému období loňskeho roku, a to především na léto 2022," řekla televizi Nova mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

V zimě vrcholí prodej first minute zájezdů. Jen za leden jich cestovky prodaly desetitisíce. "Prodejní výsledky zájezdů na letní dovolenou během ledna skutečně napovídají tomu, že by letošní rok mohl být rokem návratu, kdy lidé začnou cestovat tak, jak byli zvyklí před koronavirem," prozradil mluvčí CK Fisher Jan Bezděk.

Související obsah

​"Velký vliv na to, že už lidé nakupují zájezdy v tomto období, má i to, že jsme výrazně upravili podmínky. Klient včasným nákupem neriskuje, ještě 30 dnů před odletem může svůj zájezd zrušit bez sankcí a my mu vrátíme peníze," dodal Bezděk.

Dovolená v Turecku je letošním hitem

Rapidně vzrostl zájem o dovolenou v Turecku. Turecká lira je totiž v propadu a nákupy tam teď vyjdou velmi výhodně. "Některé kanceláře nabízejí lety z netradičních destinací do Turecka, jako Karlovy Vary nebo Pardubice. Zdá se, že by Turecko mohlo být hitem tohoto léta," domnívá se místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

"Poslední týdny nám v prodejích vítězí Turecko, kde evidujeme ohromný zájem, který sahá do stovek procent. Je možné, že je to i tím, že je momentálně pro Čechy v Turecku výhodné nakupovat," uvedla Andrea Řezníčková, mluvčí agentury Invia.

Související obsah

​Velký zájem je ale i o Egypt nebo středomořské destinace. "Evidujeme zájem o Egypt, kde pravidelně navyšujeme kapacity, abychom uspojili poptávku našich klientů v této destinaci. Zájem je ale taky o Spojené arabské emiráty nebo o exotiku, a to nejvíce Maledivy," upřesnila Topolová.

Češi nejčastěji na zahraniční dovolené využívají hotely se službou all insclusive. Průměrná cena, kterou za letní zájezd dají, je podle cestovek zhruba 15 tisíc korun.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz