Zahraničí

Z moře v Itálii vytáhli mrtvého Čecha. Úřadům se podařilo spojit s rodinou

Z moře v Itálii vytáhli mrtvého Čecha. Úřadům se podařilo spojit s rodinou
Italská policie - ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Z moře v italském Rimini vytáhli záchranáři ve čtvrtek tělo mrtvého Čecha. Okolnosti smrti 37letého muže ale nadále zůstávají záhadou. České ministerstvo zahraničí potvrdilo pouze to, že zastupitelskému úřadu se podařilo navázat kontakt s pozůstalými. Jestli ale pitva objasnila, proč muž zemřel, komentovat s ohledem na pozůstalé nechtělo.

Italská policie ve čtvrtek začala prošetřovat smrt Čecha v italském Rimini. Plovoucího těla v moři si všimli kolemjdoucí. Záchranáři ho podle tamních médií z vody vytáhli před polednem. 

Na pláži zůstal po muži batoh s oblečením a doklady. Díky tomu se podařilo zjistit, že obětí je 37letý Čech. Italská policie prověřovala dvě teorie. Podle jedné si šel muž do studeného moře zaplavat a z nějakého nešťastného důvodu se utopil. Podle druhé spáchal sebevraždu.

Související obsah

​Příčinu smrti měla pomoci objasnit nařízená pitva. Jestli už proběhla, ale není jasné. Poslední informace hovořily o tom, že italská policie se snaží zkontaktovat rodinu zemřelého muže. Protože se ale nenacházela nikde v dané oblasti, nedařilo se jí to.

Jak nyní uvedlo pro redakci TN.cz české ministerstvo zahraničí, úřady nakonec kontakt s příbuznými přece jen navázaly. Do podrobností ale zabíhat nechtělo. "K případu nemůžeme mnoho sdělit. Náš zastupitelský úřad v Římě je ale samozřejmě ve spojení s rodinou a vyřizuje všechny potřebné záležitosti. Více informaci, s ohledem na rodinu, nebudeme sdělovat," zareagovala stručně na dotaz mluvčí resortu Aneta Kovářová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz