Domácí

Zemřel oblíbený český herec. Zářil hlavně v malých rolích

Zemřel oblíbený český herec. Zářil hlavně v malých rolích
Václav Štech: Deskový statek. Režie Ladislav Smoček, ČK 2001; Jaroslav Těšitel s Veronikou Žilkovou a Danou Černou Zdroj: Foto Yvona Odrazilová

Ve věku 80 let zemřel Jaroslav Těšitel, známý především jako herec menších rolí. Hrál v řadě filmů, jako je například Čert ví proč, Císařovy nové šaty nebo Ceremoniář.

Oblíbený herec Jaroslav Těšitel zemřel 10. února ve věku 80 let. O události informovala Herecká asociace na svém facebooku.

Těšitel byl známý spíš z menších rolí, zahrál si například roli vystěhovalce v pohádce Čert ví proč nebo kameramana v komedii Ceremoniář. A objevil se i v pohádce Císařovy nové šaty, kde ztvárnil druhého úředníka.

Související obsah

Jaroslav Těšitel si zahrál také v několika krátkometrážních filmech, například ve snímcích Naposledy vlkem, Stopaři a Samota. Účinkoval v seriálech Hop nebo trop, Nadměrné maličkosti nebo Pomalé šípy. 

V letech 1996 až 1998 působil jako inspicient pražského Činoherního klubu, kde ale i hrál třeba v divadelní hře Ptákovina od Milana Kundery v roli starého učitele. Diváci ho mohli také vidět i v představení Deskový statek.

Související obsah

Jaroslav Těšitel se narodil 4. dubna 1941. Poslední rozloučení s hercem se bude konat v rodinném kruhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz