Krimi

Gang podvodníků okrádal seniory z Česka i Německa, získal přes 7 milionů korun

V rámci mezinárodní spolupráce se policistům podařilo dopadnout gang podvodníků, který téměř dva roky telefonoval seniorům z Česka a Německa, vydával se za vnoučata a lákal z nich peníze. Během několika měsíců od důvěřivých seniorů získali jeho členové více než 7 milionů korun.

Gang, který se zaměřoval na seniory z Česka a Německa, se vydával za vnoučata seniorů, a to tak, že seniorům volal. Policie zatím eviduje 20 poškozených, a to nejen z Česka, ale také z Německa nebo Polska. Zároveň nevylučuje, že jich může být víc.

Kořist, kterou si vyzvedl údajný kamarád, pak vozil kurýr na polské hranice a následně do sídla gangu ve Vratislavi. Na dopadení pachatelů pracoval speciální tým kriminalistů.

"Spolupráce se začala rodit v květnu roku 2019, kdy proběhla první koordinační schůzka kriminalistů a žalobců ze všech tří států, tedy z Česka, Polska a Německa. Poté se za metodické podpory Nejvyššího státního zastupitelství začal rodit společný vyšetřovací tým," prohlásil tiskový mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

Související obsah

​Akce zvaná "VNUK" vyvrcholila minulý týden, kdy polští policisté zadrželi hlavy gangu – muže z Česka a ženu z Polska. Čech se při zadržení pokusil ujet, najel dokonce do policejního auta.

Zadrženi byli i kurýři. Podvodníkům teď hrozí až osmileté vězení. "Vyšetřování stále není u konce a je tedy možné, že se seznam zadržených osob bude stále zvyšovat," dodala mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz