Experti na cestách

Při cestování s kolem snadno skončíte v problémech. 5 tipů, jak jim předejít

Češi jsou národem cyklistů. Někteří rádi cestují s kolem, jiní si ho půjčují až na místě a ostatní cyklisté zatím o této možnosti jen uvažují. O výhodách cestování s kolem promluvil v pořadu Experti na cestách Ondřej Rušikvas, provozní ředitel CK Blue Style, a přidal i cenné rady.

Mekkou cyklistiky v Evropě je podle Rušikvase už od časného jara Mallorca. "Má obrovské zázemí jak z hlediska vypůjčení kol, organizovaných výjezdů, tak i bezpečných tras v dané destinaci," popisuje Rušikvas. Mallorca je podle něj úžasná tím, že pokud lidé jezdí na kole po pobřeží, mohou de facto objet celý ostrov. 

Pokud si však nechcete kolo půjčovat na místě a máte zkrátka rádi to své, můžete si ho vzít i s sebou. "Já jsem zvyklý si kolo vozit, je to nenáročné, ale je potřeba umět si ho dobře sbalit. Ale každá letecká doprava vám na základě nadměrných zavazadel kolo za poplatek doveze kamkoliv," radí milovník cyklistiky Rušikvas.

Související obsah

​Pokud své kolo nemáte, jsou destinace, kde je snadné si jej vypůjčit. Další destinací, která podle něj cyklistice přeje, je řecký ostrov Kos. "Z jedné části jsou hory, odkud je krásný výhled na celý Kos. V červenci tam bývá tak 35 stupňů, proto je potřeba vyrazit brzy. Případně mít s sebou hodně pití a vody," doplňuje Rušikvas.

Podle něj je při cyklistice v zahraničí podstatné držet se následujících rad. "Je důležité pojistit si kolo na cestu," zdůrazňuje jako jednu z nejzásadnějších Rušikvas.

Související obsah

Dalším jeho tipem, který může cyklistům hodně usnadnit cestování v zahraničí, je respektování lokálních pravidel.  "Například v Řecku není tolik zvykem jezdit na kole, řecký temperament je trochu odlišný a řecké silnice můžou být nebezpečnější. Je potřeba držet se tamních pravidel a být opatrnější," doplňuje.

Také je dobré před cestou zjistit stav cyklostezky, na kterou se chcete vypravit. "Důležitým faktorem je kvalita silnic, sjel jsem z krásné silnice do hor, pak byla cesta s dírami, pak byla prašná a pak tam už nebyla žádná. Je dobré si tyto věci nastudovat a přesně vědět, kam můžete jet," uzavírá Rušikvas. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz