Zajímavosti

Konečně se dočkal. Viktor Tauš natáčí po dvaceti letech svou Amerikánku

Konečně se dočkal. Viktor Tauš natáčí po dvaceti letech svou Amerikánku
Amerikánka - Klára Melíšková Zdroj: Michal Douba

U nového filmu Viktora Tauše padla první klapka. Tauš chtěl Amerikánku natáčet už dvacet let, ale až nyní se jeho plán stává skutečností. Partnerem filmu je TV Nova.

Epické drama o touze žít, lásce i hrdinství, které je ukryto v každém z nás, bude vznikat dva roky. Tvůrci budou vyprávět příběh hrdinky Amerikánky, jež je inspirací a nadějí pro mnohé z nás.

Vedle dětských herců se v Amerikánce představí Pavla Beretová, Klára Melíšková, Vladimír Javorský, Magdaléna Borová, David Novotný, Zuzana Mauréry a Eva Elsnerová. Tajemstvím jsou zatím opředené role Terezy Ramba a Elišky Křenkové, které Amerikánku ztvárnily v úspěšném divadelním představení.

"Viktor Tauš je tvůrce s obrovskou energií a jeho nový projekt rozhodně nenechá nikoho stranou. Viktor je v současnosti jeden z nejvýraznějších tvůrců naší audiovize a jeho projekty jsou vždy vizuálně specifické a originální," říká ředitel vývoje obsahu TV Nova Michal Reitler.

Související obsah

​Podle něj je to velmi osobní Taušův projekt. "Zpracovává ho v různých podobách už roky… Jde o jeho osobní životní příběh, kterému se chce věnovat. Ale zároveň vypráví příběh neskutečné houževnatosti dívky, která vzdoruje dospělým i samotě. Ona dívka, stejně jako její sourozenci, jsou existující osoby a Viktor Tauš je s nimi dodnes stále v kontaktu," dodává Reitler.

"Amerikánku mám v srdci, v celém svém těle i vedle sebe již více než dvacet let. Jsem vděčný, že mohu její příběh, k němuž se vztahuji a je mi inspirací v nejtěžších osobních chvílích, konečně zprostředkovat filmovému divákovi," podotýká režisér a producent Tauš.

Co uděláte, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec dokáže najít v sobě sílu a vůli k přežití. Nejpodstatnější je totiž víra v sebe sama. Jste-li ale doopravdy sama, musíte si v sobě vytvořit někoho druhého, s kým můžete mluvit, hádat se a doufat.

Související obsah

​Není to lehké. Když vás zradí vlastní máma, pak potřebujete věřit i tomu, že někde daleko čeká někdo, komu na vás záleží. A i když je to třeba až v Americe, je to pro vás světlo, které vám pomůže projít i těmi nejtemnějšími okamžiky. Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i pasťáku.

Rok 1989 přináší svobodu Československu, ale i jí samotné. Je jí 18 a může konečně začít dělat, co by chtěla. Jenže stigma, které si nese v sobě, ovlivňuje její život dál. Iluze otce v Americe mizí, její druhé já ztrácí hlas a Ema se musí naučit vyrovnávat i s vlastními chybami.

Musí dokázat přijmout, že svět okolo ní není vstřícný ani chápavý. Musí přijmout svůj osud a transformovat iluzi snové Ameriky sama do sebe. A teprve tehdy, až po mnoha letech, se dokáže smířit sama se sebou a najít ve svém nitru klid i odpuštění. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz