Počasí

Po studeném začátku astronomického jara se oteplí. Naměříme až 20 °C

Po studeném začátku astronomického jara se oteplí. Naměříme až 20 °C
Ilustrační snímek Zdroj: profimedia.cz

Středeční ráno bylo prvním letošním březnovým ránem, kdy v nižších polohách teploty neklesly pod bod mrazu. Mrazivá rána se ale do Česka opět vrátí, o víkendu bude na začátku dne až −8 °C, odpoledne vystoupají teploty maximálně k 10 °C. V příštím týdnu ale budou teploty atakovat 20 °C.

Ve středu se v 6:00 teploty pohybovaly od 6,8 °C v Doksanech až po 2,9 °C v Karlových Varech. Mrzlo například na vrcholcích Jeseníků, kde na Šeráku naměřili −3,1 °C a na Lysé hoře v Beskydech −2,3 °C. Během noci na středu nejčastěji spadlo od 1 do 10 mm, na Šumpersku až 15 mm srážek. Konec týdne už bude opět na srážky chudý a v příštím týdnu očekáváme převážně slunečné počasí.

Minimální teploty na stanici Praha-Ruzyně od začátku března Zdroj: TN.cz

​Oblačnosti začne rychle ubývat

Už ve čtvrtek ráno klesnou teploty kvůli zmenšené oblačnosti opět pod bod mrazu. Ojediněle se tak může tvořit náledí a místy se objeví mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až −2 °C. Během dne počasí u nás ovlivní slábnoucí okluzní fronta, srážky ale nepřinese, bude jasno až polojasno. Během odpoledne na západě republiky bude oblačnosti přibývat, a to hlavně na Karlovarsku, Plzeňsku a Ústecku. Odpolední teploty ale budou už opravdu jarní, zastaví se na 12 až 16 °C.

Počasí u nás bude pod vlivem tlakové výše Zdroj: https://www.metoffice.gov.uk/

​​O víkendu budou ranní teploty klesat až k −8 °C

Konec týdne už u nás bude opět plně pod vlivem tlakové výše se středem nad Severním mořem, a do Česka tak pronikne studený vzduch od východu. V pátek bude jasno až polojasno, na severovýchodě ojediněle přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 3 až −1 °C, denní vystoupí na 8 až 12 °C. V sobotu bude jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na −2 až −6 °C, denní se budou pohybovat mezi 6 až 10 °C. V neděli ráno můžeme místy naměřit až −8 °C, přes den pak 6 až 10 °C.

Ovšem v příštím týdnu očekáváme další výrazný nárůst teplot vzduchu, od středy budou odpolední teploty atakovat 20 °C. 

Předpověď počasí na čtvrtek 17. března: 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz