Krimi

Policie pátrá po nebezpečném schizofrenikovi. Ráno odešel s nožem

Policie pátrá po nebezpečném schizofrenikovi. Ráno odešel s nožem
Pátrání po muži z Berounska | Zdroj: Policie ČR

Policie pátrá po 36letém Marku Syrovátkovi. Ze svého domova odešel v pátek ráno s nožem, podle policistů může být nebezpečný sobě i okolí. Ve Středočeském kraji hledají policisté také Aleše Zoulku. Tento muž trpící demencí ale není nebezpečný.

Po 36letém muži z Bubovic na Berounsku pátrá od pátku policie. Marek Syrovátka, který trpí schizofrenií, odešel před pátou hodinou ranní ze svého domu s nožem. 

"Může být nebezpečný sobě i okolí, proto se ho nesnažte zastavit sami a volejte linku 158," varovala policie na twitteru. Pohřešovaný je obézní, asi 180 centimetrů vysoký, má hnědočerné rovné vlasy a modré oči. 

"V době odchodu měl na sobě černou bundu, černé tepláky s pruhy značky Adidas, modré boty a batoh s barevnými ornamenty," uvedli policisté. "Vazby má i na Prahu a část Zličína, kde by se mohl pohybovat v komunitě mezi bezdomovci," dodali.

Pohřešovaný Aleš

Policie ve Středočeském kraji pátrá také po 67letém Aleši Zoulkovi. Ten odešel z Alzheimercentra Černošice a není nebezpečný ani ozbrojený. 

"Odešel neznámo kam a bez mobilního telefonu. Muž trpí demencí, proto může být zmatený a dezorientovaný," informovala policie. "Pohřešovaný Aleš Zoulek je asi 170 až 180 cm vysoký, hubené postavy, má plavé blond vlasy a vousy a zelené oči. Chodí shrbený," popsala muže.

Po Alešovi pátrali policisté celou noc a v pátek pokračují i za pomoci vrtulníku Letecké služby Policie ČR. "Policisté prověřili veškerá místa, na která má muž vazby, zejména okolí Černošic a Dobřichovic, ale i Prahy – Radotín, Smíchov, Barrandov. Pátraní bylo ale prozatím negativní," napsali policisté. "Pokud muže uvidíte nebo máte jakékoliv poznatky o tom, kde by se mohl pohybovat, ozvěte se, prosím, policistům na linku 158," vyzvali.

https://twitter.com/PolicieCZ/status/1504711297023238156

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz