Domácí

Máte smůlu, přijďte za dvě hodiny. Vchod do dětského klubu dělníci zalili asfaltem

Máte smůlu, přijďte za dvě hodiny. Vchod do dětského klubu dělníci zalili asfaltem
Maminka předává dítě vychovatelce Zdroj: Se svolením EB

Absurdní problém musely řešit v úterý ráno maminky v Praze 7, když chtěly dát svoje děti na hlídání do mateřského klubu, aby mohly jít do práce. Když však přišly před dům, zjistily, že se dovnitř nedostanou. Vchod byl totiž zatarasen a dělníci právě opravovali chodník. To však nikomu z domu neohlásili.

Nepříjemné překvapení čekalo na ženy, které v úterý ráno vedly své děti do mateřského klubu na Praze 7. Dělníci firmy Autotrak totiž vchod do domu, ve kterém se dětský klub nachází, zatarasili, a chodník polili čerstvým asfaltem.

"O opravě chodníku nám nikdo nedával vědět. Firmu jsem kontaktovala se stížností, ale bylo mi řečeno, že nebyla jiná možnost," uvedla pro TN.cz vedoucí mateřského klubu.

"Bylo chvíli po deváté, když jsme dorazili s dětmi před vchod do obytného domu v Praze na Letné. Nevěřícně jsme koukali na nepřístupný vchod, který byl celý zalitý horkým asfaltem. Dělníci nám řekli, že teď tam rozhodně nemůžeme, že je to velmi horké. Na dotazy, proč tam nepoložili nějaký můstek nebo nenechali suché místo jen zvedali ramena a nevěděli," popisuje situaci jedna z maminek.  

"Po chvíli se na mě a druhou maminku obrátil jejich šéf. Okřikl nás, ať s dělníky nemluvíme a ať mluvíme s ním. Na dotazy, jak je možné, že úplně zamezili přístup do domu, nám jen naštvaně řekl, že máme prostě smůlu a ať přijdeme za dvě hodiny," dodala rozhořčená maminka.

Související obsah

​Protože ale spěchaly do práce, musely si ženy podat děti s vedoucí klubu přes roh vchodu. Proč firma o opravě dopředu nikoho neupozornila a nezajistila přístup do budovy, zjišťovala redakce TN.cz přímo u provozní. 

"Na místě se pokládal litý asfalt. Ke konci týdne jsme dostali hlášení o havárii vody a máme sedm dní na to, abychom místo opravili. Že je na místě dětský klub, nikdo nevěděl, proto dělníci na nikoho z domu nezvonili. Dospělý člověk přeci musí pochopit, že pokud se opravuje chodník, musí chvíli počkat," uvedla pro TN.cz provozní společnosti Autotrak Jana Havlová.

Radní Prahy 7 Ondřej Mirovský redakci TN.cz sdělil, že chování dělníků bylo neakceptovatelné. Do budoucna se chystá k jednání se správci sítí, aby se do předešlo podobným situacím. 

"Vedení firmy jsem sdělil, že měli dům informovat o přesném času pokládky asfaltu. Havárie vody v místě byla již minulý týden. Finální oprava asfaltu byla s ohledem na celkový stav chodníku provedena v celé šíři což vedlo k celému problému omezení přístupu do domu," dodal Mirovský.

niká. TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz