Krimi

Videa útoku žháře na domov youtuberky. K případu se už vyjádřila i policie

Policie pátrá po žháři, který v úterý nad ránem zapálil na Liberecku automobil youtuberky, známé jako Anshule. Plameny z vozidla přeskočily i na dům, a to v době, kdy uvnitř spala nic netušící rodina. Nikdo se naštěstí nezranil, i tak ale youtuberka zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer. Má strach z dalších útoků a doufá, že videa napomohou k dopadení pachatele.

Zatímco přes den řeší pojišťovnu, v noci jezdí přespávat k rodičům. Youtuberka vystupující pod přezdívkou Anshule se stále nedokáže srovnat se zjištěním, že jim někdo úmyslně podpálil automobil. Neustále přemýšlí, jestli nebyl cílem útoku jejich rodinný dům. Vůz stál totiž v osudnou chvíli velmi blízko stavby a právě na fasádu domu plameny přeskočily.

"Moc to nedávám, musím brát nějaké léky... Na noc chodíme pryč, protože to nedávám psychicky. Pokaždé, když zavřu oči, tak vidím plameny," popisuje pro TN.cz svůj nynější stav youtuberka, která si svými videi o hubnutí získala řadu fanoušků. Velmi jí nyní pomáhá fakt, že partner si dokáže udržovat od incidentu zdravý odstup. "Manžel se snaží zachovávat chladnou hlavu," říká s tím, že malá dcera si naštěstí mnoho věcí neuvědomuje. Rozptylovat se holčičku podle fotografií na instagramu snaží třeba zmrzlinou.

Rodinný dům začal hořet v úterý okolo čtvrté hodiny ráno. Anshuli vzbudil žár a troubení klaksonu jejich auta. Doufala, že šlo o nějakou technickou závadu na automobilu. Po zhlédnutí záběrů z bezpečnostních kamer jí ale bylo jasné, že někdo vůz zapálil úmyslně.

Související obsah

​Videa zachytila muže, jak se krčil u předního kola vozu. Chvíli tam něco dělal, když najednou vyšlehnul plamen. Muž uskakoval. Chvíli poté zmizel ve tmě.

Záběry youtuberka zveřejnila i na sociální síti. Doufala, že by mohly pomoci k dopadení pachatele. "Lidé nám posílají velké tipy, že to může být starší člověk, že má nohy do "O", že kulhá," vyjmenovává nyní.

Incidentem se začala zabývat i policie. "V souvislosti s událostí jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Po pachateli a po jeho motivaci pátráme. Je to poměrně čerstvý případ, z tohoto důvodu k němu nebudeme poskytovat žádné detailní informace," řekla pro TN.cz policejní mluvčí Ivana Baláková.

Dodala pouze to, že způsobená škoda na majetku se bude pohybovat v řádu statisíců korun. "Ještě ji ale nemáme přesně vyčíslenou," upozornila.

Toto video i se záznamy z kamer zveřejnila youtuberka v úterý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz