Domácí

Odsouzený Balák zůstává ve funkci. Pražský hrad o jeho osudu zarytě mlčí

Šéf Lánské obory Miloš Balák zůstává ve funkci. A to i přes to, že ho včera soud pravomocně poslal na tři roky do vězení a má zákaz činnosti. Podle jeho kolegů ale dnes v práci nebyl, Pražský hrad o jeho dalším osudu už druhý den mlčí.

Podle některých zaměstnanců Lesní správy Lány v pátek Miloš Balák v práci nebyl. Zda dorazí do práce v pondělí, nevěděli. Soud ve čtvrtek Baláka poslal na tři roky do vězení za ovlivnění zakázky za 200 milionů korun.

"Ne, opravdu nevím, kdy přijde. Nezlobte se, ale nebudu vám odpovídat na žádné další otázky, na shledanou," řekli štábu televize Nova na hradním sekretariátu.

Vyjádření Kanceláře prezidenta republiky, jejíž příspěvkovou organizací Lesní správa Lány je, se nám získat nepodařilo. O vyjádření žádáme už druhým dnem, mlčí i mluvčí prezidenta.

Související obsah

​"Volaný účastník hovor nepřijímá, zkuste to prosím později," zní při pokusech spojit se s Jiřím Ovčáčkem.

"To, že se kancelář prezidenta nevyjádřila, to je svým způsobem jen pokračování toho, co jsme viděli v minulosti, kdy kancelář prezidenta se buď nevyjadřovala, nebo i zpochybňovala," řekl politolog Jiří Pehe.

Lidé z prezidentské kanceláře netušili, jestli Mynář s Ovčáčkem v pátek pracovali. "To vám vůbec nepovím, protože já jsem úplně z jiného úseku. Neviděla jsem je ani na chodbě, sedím ve třetím patře. Oni jsou o patro níž," řekla jedna ze zaměstnankyň.

O reakci jsme opět žádali i odsouzeného Miloše Baláka, ale v SMS zprávě nás odkázal jen na svého právníka.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz