Domácí

Řidič ujel policii a skočil z mostu. Vyšetřovatelé netuší, kdo to je a jestli žije

Policisté, potápěči i speciální poříční oddíly pátrali dlouhé hodiny po řidiči pronásledovaného vozidla z páteční noci. Muž začal strážcům zákona ujíždět poté, co si hlídky všimly, že přejížděl plnou čáru. Zastavila ho lávka v oblasti Černošic u Prahy, odkud následně ze tří metrů skočil do řeky. S mužem cestovaly v autě dvě spolujezdkyně. Ani tak vyšetřovatelé nezjistili totožnost řidiče. A nenašli ani jeho tělo.

Hlídky strážců zákona si řidiče všimly před jedenáctou hodinou večer. "Policisté chtěli při silniční kontrole zastavit osobní vozidlo, které přejíždělo plnou čáru. Řidič výzvy k zastavení nerespektoval a začal ujíždět. Po chvíli havaroval u lávky přes Berounku," sdělila TN.cz v sobotu ráno středočeská mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Nehoda však muže nezastavila. S autem sice uvízl, na nic ale nečekal, vylezl okýnkem a zhruba ze tří metrů skočil do vody. Od té doby ho nikdo neviděl. "Naši policisté ve spolupráci s pražskými kolegy na druhé straně Berounky po muži začali pátrat. Do akce byli zapojeni i potápěči od hasičů," dodala Schneeweissová.

"My jsme byli přizvaní na žádost policie. Propátrávala se Berounka, nicméně s negativním výsledkem. Nikoho jsme nenašli," řekla k případu mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. "Ukončili jsme to někdy ve dvě ráno," dodala.

Související obsah

​Pátrací akce na souši i ve vodě pokračovala ještě v sobotu a pomáhalo s ní i poříční oddělení ze Slap. Ani tak vyšetřovatelé neobjevili žádné nové stopy nebo tělo. Pátrání nakonec odvolali. "Nikoho jsme nenalezli," oznámila mluvčí s tím, že stále zůstává nejasné, jestli se muž vynořil a pokračoval v útěku, nebo se utopil.

Zjistit se nepodařilo ani totožnost muže, ačkoliv s ním seděly ve vozidle dvě ženy, jedna ve věku přes 20 let, druhá starší 30 let. Žádná z pasažérek se při nehodě nezranila. Policii však později cestující sdělily, že znají pouze křestní jméno muže. "Jedna z žen uvedla, že jí muž měl pomoci vůz převézt, jinak se neznali," zakončila Schneeweissová s tím, že tuto verzi příběhu budou muset policisté ještě prověřit.

Ačkoliv pátrání u vody skončilo, na případu budou vyšetřovatelé dál pracovat. Nebudou mít ale jednoduchou práci. Neznají totožnost řidiče ani jeho bydliště. Vycházet tak zpočátku budou pravděpodobně hlavně ze svědectví obou žen, popřípadě ze stop, které by mohli najít při prohledání automobilu.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz