Domácí

Z večerek zmizela balená voda. Žena popsala, co se dělo po havárii potrubí

Havárie v Praze 13, kde se bez vody ocitlo asi 77 tisíc lidí, způsobila obrovské problémy. Školy a školky ještě v noci vyhlásily mimořádná ředitelská volna, rodiče tak na poslední chvíli sháněli hlídání. Zavřít musela také řada provozoven v Jinonicích, Stodůlkách, Ořechu, Řeporyjích i Zadní Kopanině. Podle posledních informací Pražských vodovodů a kanalizací, a. s., opravy potrvají i ve čtvrtek.

Paní Andrea, matka dvou školáků, bydlí v oblasti, kterou havárie potrubí s pitnou vodou zasáhla. "Dozvěděli jsme se o tom v úterý v podvečer. Během takto krátké doby jsem pro své dvě děti nezajistila hlídání, jsem rozvedená a prarodiče jsou až na Moravě," postěžovala si TN.cz.

Po havárii trvalo více než hodinu, než měli lidé přístup k pitné vodě z cisteren. "Bezprostředně po havárii někteří lidé zpanikařili. Začali totiž ve večerkách nakupovat velké množství balených vod a dalších tekutin," popsala.

Související obsah

Dojít si pro vodu z přistavených cisteren je ale pro paní Andreu složité. "Nejbližší cisterna s vodou je až na konci ulice. Navíc mám v ruce zánět šlach a těžké věci bych neměla nosit. Už jsem i slyšela, že v cisternách voda rychle dochází," pokračovala.

Situaci se snaží brát s nadhledem. "Člověk si musí nějak poradit, dneska prostě uvařím těstoviny a něco z konzervy," řekla. Kvůli zavřeným školám a školkám zůstala ve středu doma, odkud bude pracovat. Pokud by ale děti nešly do školy ani ve čtvrtek, byl by to pro ni velký problém.

Někteří rodiče však se svými potomky doma zůstat nemohli, a tak jim školní zařízení vyšla vstříc. "Školka má otevřeno v omezeném provozu. Aktuálně tu máme dvě děti, které nemohly zůstat samy doma. Školka bude mít ve středu otevřeno pouze do oběda, protože ten my nejsme schopni uvařit kvůli havárii," informovala TN.cz Mateřská škola Barvička.

Školky a školy budou uzavřené i ve čtvrtek. "Všechna školská zařízení budou tedy, bohužel, z hygienických důvodů ve čtvrtek 31. 3. uzavřena. Prosíme, sledujte stránky jednotlivých škol i školek včetně zdravotnických zařízení," informovala Praha 13 na facebookových stránkách.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz