Zajímavosti

Divácky oblíbený seriál se vrací! Natáčí se nové díly Pana profesora

Divácky oblíbený seriál se vrací! Natáčí se nové díly Pana profesora
Vojtěch Dyk a Matouš Ruml na natáčení Pana profesora Zdroj: TV Nova

Televize Nova začala v těchto dnech natáčet druhou řadu seriálu Pan profesor. Role nekonvenčního učitele se opět zhostí herec Vojtěch Dyk, po jeho boku nebude chybět ani Beáta Kaňoková a další hvězdní kolegové.

Druhá řada seriálu Pan Profesor zavede diváky opět do prostředí běžného gymnázia, kde netradičním způsobem učí fyziku, chemii a tělocvik oblíbený profesor Marek Vlček. "Marek je pořád stejný, ale není tak singl," říká představitel hlavní role Vojtěch Dyk.

Na plac se samozřejmě vrátily i další oblíbené postavy včetně češtinářky Karolíny v podání Beáty Kaňokové. "Myslím, že moje postava má větší prostor než v první sérii. Stane se z ní zástupkyně ředitele, a tak na ni přejde spousta povinností. Čeká na ni taky vztah s Markem, což se nastínilo v posledním dílu," poodkrývá děj Kaňoková.

Související obsah

​Vztah hlavních postav přejde do nové fáze poté, co jej odhalí před svými studenty i kolegy. I přesto, že jim obě skupiny fandí a podporují je, komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Zatímco Marek se vzdává svého statusu svobodného mládence, objevuje se na scéně neodbytný praktikant Robert, kterému se Karolína líbí a z jejího vztahu si vůbec nic nedělá. 

Marek se navíc kvůli svým metodám dostává do potíží, které ho mohou stát i místo. Situace se tak vyhrotí, že se do celé věci vloží ministerstvo. Karolína mezitím řeší, zda toho na ni není i ve spojení s novou funkcí v práci moc a jestli má její nový partner vůbec takovou perspektivu, aby o něm řekla své matce (Nela Boudová).

Související obsah

​"Ve druhé sérii Pana profesora se budeme věnovat i tématům jako jsou domácí násilí, extrémní tlak na výkon a studijní výsledky, střet mladých ideálů s realitou nebo ne úplně dobrou sociální situaci vybraných studentů," shrnuje hlavní scenáristka druhé série Anna Bobreková, která má praxi i jako učitelka.

"Divácký úspěch, kterého se dočkala první řada Pana Profesora, potvrdil, že klíč k atraktivnímu vztahovému seriálu z prostředí střední školy je zejména v uvěřitelnosti. A to jak samotného prostředí, tak jednotlivých zápletek i hereckého obsazení," přibližuje kreativní producent televize Nova Michael Bütow.

První řada Pana profesora, která se na obrazovce televize Nova vysílala loni na podzim, oslovila 28,58 % (share) diváků TV ve věku 15 – 54 let. S největším ohlasem se setkala u mužů ve věku 15 – 24 let (share 35,89 %).

Natáčení druhé řady Pana Profesora skončí v červenci, pak tvůrci zamíří do střižny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz