Krimi

Vražda učitele v Michli: Podezřelého studenta předal policii jeho děda

Vražda učitele v Michli: Podezřelého studenta předal policii jeho děda
Útok na středním odborném učilišti v Praze | Zdroj: AKTU

Studenta podezřelého z vraždy učitele na středním odborném učilišti v Michli policisté zadrželi zhruba hodinu po útoku. Na cestě ze školy se mladík potkal se svým dědečkem, který mu nabídl odvoz domů. Ten jej nakonec předal kriminalistům, informoval v pondělí deník Blesk.

Devatenáctiletý student učiliště v pražské Michli je podezřelý, že minulý čtvrtek zavraždil svého učitele mačetou kvůli studijnímu neúspěchu. Poté měl z místa činu utéct. Policisté jej našli zhruba za hodinu.

"Zadržení podezřelého studenta provedli kolegové z oddělení vražd, tedy z prvního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, a bylo provedeno v Dolních Břežanech. Jakékoliv další informace k zadržení však uvádět již nebudu," řekl minulý týden redakci TN.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související obsah

​Policie ze zadržení mladíka zveřejnila video, na němž je vidět, že sedí v osobním autě na místě spolujezdce. Podle zjištění Blesku se student při útěku z učiliště potkal se svým dědečkem, který mu nabídl odvoz domů do Dolních Břežan. Právě tam bydlí se svými rodiči a prarodiči.

Mladík nabídku odvozu přijal. "Seděli jsme v autě a pak mi volal syn, jeho táta, že si pro něj jede kriminálka," vypověděl zmíněnému deníku dědeček studenta, který byl u toho, když kriminalisté podezřelého studenta zadrželi. Ten podle pokynů policistů vystoupil z auta, přiznal, že má u sebe nůž, a nechal si nasadit pouta.

Problémy s učitelem

K činu prý nemuselo dojít, kdyby jej pedagog dlouhodobě nepotápěl, řekl dědeček podezřelého s tím, že vraždu nechce nijak omlouvat.

​"Stačilo by, kdyby mu dal alespoň čtyřku, místo toho to byla jedna pětka za druhou. Slíbil mu třeba, že ho přezkouší ze staré látky, on se učil pilně dlouho do půlnoci. Další den ho vyzkoušel z nové látky a řekl, že o tom, z čeho bude zkoušet, rozhoduje on," popsal muž.

Související obsah

Dle jeho slov byl mladík dobrým člověkem, který všem pomáhal. "Minulý rok měl dokonce vyznamenání a pochvalu, ten kluk byl z toho učitele naprosto vyřízený," dodal a vyjádřil obavu, aby se vůbec propuštění svého vnuka dožil. Brzy mu totiž bude už 75 let. Mladíkovi hrozí za jeho čin až 20 let ve vězení.

Podívejte se, jak policisté mladíka zadrželi:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz