Zahraničí

Zelenskyj se ostře pustil do Merkelové. Bývalá kancléřka poslala odpověď

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedělním videu zkritizoval bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a pozval ji na návštěvu města Buča, kde za sebou Rusové nechali zavražděné civilisty a masové hroby. Merkelová ale uvedla, že si stojí za rozhodnutím, kdy se postavila proti členství Ukrajiny v NATO.

S tvrdou kritikou na adresu bývalé kancléřky Angely Merkelové a bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho přišel ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. "Zvu paní Merkelovou a pana Sarkozyho, aby navštívili Buču a podívali se, k čemu vedla 14letá politika ústupků Rusku," řekl ve videu.

Bývalá kancléřka se vyjádřila prostřednictvím svého mluvčího, uvádí n-tv. "Bývalá spolková kancléřka Angela Merkelová stojí za svými rozhodnutími v souvislosti se summitem NATO v Bukurešti v roce 2008," řekl. Na tomto summitu se rozhodlo o nepřijetí Ukrajiny do NATO. Proti přijetí byli hlavně Merkelová a Sarkozy.

Související obsah

​Merkelová nezůstala jen u obhajování svého rozhodnutí. "Vzhledem k tomu, že se začínají projevovat zvěrstva napáchaná v Buči a dalších místech Ukrajiny, je třeba veškerého úsilí spolkové vlády a mezinárodního společenství států, aby se postavily na stranu Ukrajiny a ukončily barbarství a válku Ruska na Ukrajině, a to za plné podpory bývalé kancléřky," pokračoval mluvčí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz