Zahraničí

Smitha přišla facka pořádně draho, 10 let se nesmí účastnit předávání Oscarů

Smitha přišla facka pořádně draho, 10 let se nesmí účastnit předávání Oscarů
Will Smith na Oscarech udeřil Chrise Rocka Zdroj: Profimedia

Herec Will Smith má po dobu 10 let zákaz vstupu na galavečer při příležitosti předávání Oscarů a další akce pořádané americkou Akademií filmových umění a věd. Ta o tom rozhodla na pátečním disciplinárním řízení kvůli incidentu z 27. března, kdy právě při předávání Oscarů Smith udeřil moderátora Chrise Rocka.

Akademie fimového umění a věd se s hercem Willem Smithem nemazlila. V pátek se její zástupci sešli na disciplinárním řízení, kde se zabývali incidentem z konce března, kdy při předávání Oscarů Smith udeřil moderátora Chrise Rocka.

Akademie rozhodla, že se Smith příštích 10 let nesmí účastnit předávání Oscarů ani žádné jiné akce, kterou pořádá, informovala BBC. Herec se již dříve za své chování omluvil a rezignoval na své členství v Akademii. V prohlášení uvedl, že zradil její důvěru a je zdrcený z toho, co udělal. "Plně přijímám zodpovědnost za důsledky svého chování," řekl.

Související obsah

​Původně bylo disciplinářní řízení naplánováno na 18. dubna, Smithova rezignace ho ale urychlila. Není známo mnoho případů, kdy by někdo rezignoval na své členství. V minulosti byli například herec Bill Cosby nebo producent Harvey Weinstein vyloučeni kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání.

Nejen Akademie se od herce distancovala. Společnosti Sony a Netflix pozastavily své projekty, na kterých s Willem Smithem pracovaly.

Incident se stal poté, co moderátor Chris Rock žertoval na účet Smithovy ženy Jady Pinkett Smithové, konkrétně o jejím sestřihu. Herečka ale trpí alopecií, která způsobuje vypadávání vlasů. V reakci na nemístný žert přišel Smith na pódium a udeřil Rocka do obličeje.

Více o Smithově rezignaci se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz