Domácí

Srovnání cen stavebních materiálů: V Německu jsou často levnější

Srovnání cen stavebních materiálů: V Německu jsou často levnější
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Pokud máte možnost nakupovat stavební materiály v Německu, nejspíše tam ušetříte. Například metr čtvereční sádrokartonové desky tam stojí zhruba o 11,40 koruny méně. Ušetříte i za OSB desky.

Metr čtvereční sádrokartonové desky koupíte v českém Hornbachu za 79,60 koruny. V Německu metr čtvereční přitom prodávají za 2,79 eura (asi 68,31 koruny). Není to však jediný stavební materiál, který v Česku koupíte dráž. 

Nákladnější jsou v Česku například také OSB desky. Zatímco v tuzemsku zaplatíte za metr čtvereční 12milimetrové hrubé desky v tomto obchodě pro kutily 227,17 koruny, v Německu vás bude stát 7,99 eura, tedy asi 195,63 koruny.

Související obsah

Levněji koupíte v sousední zemi i cihly. Zatímco tam pořídíte jednu s rozměry 372 x 240 x 238 mm za v přepočtu 91,82 koruny, v Česku vás podobná bude stát 134 korun.

A připlatíte si i za dřevo. Zatímco v německém Bauhausu nakoupíte metr dřevěné lišty za 0,99 eura (asi 24,24 koruny), v Česku vás bude stát 36 korun.

A například i omítková malta stojí v Německu méně, tedy 2,95 eura za 25 kilogramů (v přepočtu 72 korun). V Česku dáte za stejné množství 83 korun. 

Související obsah

Některý sortiment je ale v obou zemích podobně drahý. Například trapézový plech na střechy koupí lidé za podobnou cenu, tedy asi za 355 korun za metr čtvereční. Podobně stojí například i montážní pěny či skelná vata. V obou zemích zaplatíte také zhruba 180 korun za metr okapu.

Stavební materiál je nejdražší v historii. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz