Domácí

VIDEO: Kombík smetl sanitku, která vezla dítě. Vše zachytily kamery

Sanitka, která zrovna převážela dítě, se v úterý dopoledne srazila s osobním autem na jedné z chebských křižovatek. Při nehodě se převrátila na bok, na místě bylo několik raněných. Nehodu zachytila kamera v dalším projíždějícím autě.

Sanitka na boku, kolem trosky. Tak vypadala v úterý kolem sedmé ráno křižovatka Dukelské a Evropské ulice v Chebu. Se sanitkou, která měla zapnuté majáky a převážela matku s dítětem, se srazilo osobní auto značky Škoda. Po nárazu se záchranka převrátila na bok. Na událost upozornil portál Krimi-Plzeň.

Portálu se také podařilo získat záběry z kamery v autě, které místem v době nehody projíždělo. Na nich je vidět, jak řidič pomalu přijíždí ke křižovatce, kde na světlech svítí červená. Z protilehlé strany se blíží blikající sanitka, houkání ale není slyšet.

Související obsah

Najednou se zprava přiřítí kombík, je slyšet brždění. To mu ale není nic platné. Naráží do sanitky. Ještě než ta dopadne na bok, na semaforech projíždějícímu autu skočí oranžová.

To odpovídá i popisu policie. "Při nehodě 47letý muž projížděl na oranžovou a narazil z boku do sanitky. Škoda na místě je odhadnuta na 240 tisíc a dechovou zkouškou byla u obou řidičů vyloučena přítomnost alkoholu," popsal okolnosti nehody policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Záchranáři se při nehodě lehce poranili, matka s dítětem i šofér škodovky vyvázli bez zranění. O posádku ze zničené sanitky se postarali kolegové, kteří na místo okamžitě vyrazili. Zraněné záchranáře ještě ten den z nemocnice propustili.

Podívejte se na snímky z místa nehody:

​Nejedná se o první případ nehody sanitky v posledních měsících. Loni v říjnu se na Nymbursku srazily dodávka, sanitka a osobní auto. Na místě zůstalo šest zraněných včetně jednoho dítěte. Starší žena, která jela v osobním autě, zemřela.

Na konci minulého roku se zase s osobním autem střetla sanitka v Děčíně. Zranil se tam řidič auta i jeden z pasažérů záchranky. V únoru v Ústí nad Labem sanitka převážející pacienta srazila chodce, který na místě zemřel. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz