Zajímavosti

Královna Alžběta II. udělila dvěma Češkám Řád britského impéria

Královna Alžběta II. udělila dvěma Češkám Řád britského impéria
Královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. se rozhodla udělit dvěma Češkám Řád britského impéria. Alena Krajtlová se prosadila na mezinárodní poli výcvikových programům v oblasti obrany a bezpečnosti. Marcela Černochová si ocenění vysloužila za přínos britským obchodním zájmům v ČR, informoval na twitteru britský velvyslanec v Česku Nick Archer.

Dvě Češky dostanou od britské královny Alžběty II. čestný titul "Příslušník Řádu britského impéria", spojený s možností užívat zkratku MBE za jménem. Zprávu o udělení řádu oznámilo velvyslanectví Velké Británie v České republice.

"Mám nesmírnou radost, že Její Veličenstvo královna se rozhodla udělit Řád britského impéria (MBE) Marcele Černochové za její významný přínos britským obchodním zájmům v České republice," uvedl na twitteru diplomat Nick Archer.

Související obsah

​Vzápětí dodal, že důvod k radosti je dvojnásobný. "Její Veličenstvo královna udělila Řád britského impéria (MBE) také Aleně Krajtlové jako uznání za přínos britským mezinárodním výcvikovým programům v oblasti obrany a bezpečnosti," upozornil.

Řád britského impéria založil v roce 1917 královnin dědeček Jiří V., který chtěl tímto způsobem odměnit muže i ženy za jejich válečné úsilí během první světové války. V současné době se titul uděluje v širší škále oblastí, od herectví po charitativní činnost. Příjemci vyznamenání jsou veřejně vyhlašováni vždy dvakrát ročně, s příchodem nového roku a v den oficiálních narozenin královny. Britské panovnici bude 21. dubna úctyhodných 96 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz