Domácí

Pražská TSK se přestěhovala do luxusu. Nájem činí přes dva miliony

Technická správa komunikací Praha (TSK Praha) se přestěhovala do nových luxusních kanceláří v centru města. Za měsíc tam zaplatí nájem 2,3 milionu korun. Původně TSK sídlila v budově, která patří magistrátu. Měsíčně tam platila téměř 20krát nižší částku. Podle opozice je to vyhazování peněz.

Lukrativní kanceláře ve zbrusu novém Centru Stromovka. TSK v nich má nájemní smlouvu na sedm let, za tu dobu za ně dá téměř 200 milionů korun. "Já si vůbec nemyslím, že je vhodné, aby se stěhovaly jakékoliv organizace hlavního města Prahy někam za takovéto peníze," má jasno starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

"Městské firmy by, pokud je to aspoň trochu možné, měly být z logiky věci v prostorách města," sdělil poslanec Patrik Nacher (ANO).

Ke stěhování TSK se předseda dozorčí rady organizace a zároveň náměstek primátora Adam Schinherr (Praha sobě) nechtěl vyjádřit, a to i přesto, že reportéři TV Nova o rozhovor žádali už minulý týden.

Související obsah

Vyjádřit se nechtěla ani samotná TSK, její mluvčí pouze odkázala na tiskovou zprávu. "Důvodem stěhování jsou nevyhovující a nedostatečné kapacity stávajících prostor. Požadavkem TSK byly moderní, klimatizované kanceláře standardu A," stojí ve zprávě.

Dříve TSK sídlila v budově patřící magistrátu. Nájem tam ročně vyšel na 1 640 400 korun. Měsíčně zhruba na 134 tisíc, tedy zlomek toho, co platí dnes. Bývalé sídlo TSK v Praze v Řásnovce je teď prázdné, budova se rekonstruuje.

Magistrát v minulosti mluvil o tom, že by se do ní mohly přesunout některé jeho odbory, například odbor investic. Drahá rošáda kanceláří ale není ani zdaleka jedinou věcí, kterou opozice i Pražané náměstkovi Scheinherrovi vyčítají. Vadí jim například nekoordinované uzavírky ve městě nebo neustále se zpožďující oprava Libeňského mostu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz