Počasí

ČHMÚ vydal novou výstrahu. Česko opět zasáhne mráz, udeří ve třech krajích

Mrazům v Česku stále neodzvonilo. V noci na pátek a brzkých ranních hodinách meteorologové očekávají přízemní mrazy na východě České republiky. Ve třech krajích proto vydali výstrahu. Hrozí především poškození vegetace.

O teplém jaru si zatím můžeme nechat jen zdát. Noc ze čtvrtka na pátek bude na východě republiky opět mrazivá. "Očekává se zejména přízemní mráz, který může poškodit vegetaci," varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha před mrazem Zdroj: ČHMÚ

​Vydal proto výstrahu, která platí v pátek od jedné do sedmé hodiny ranní, a to pro Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj. "Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů," radí meteorologové pěstitelům.

Související obsah

​"V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů," dodali.

Přes den se teploty v pátek mohou vyšplhat až na 17 stupňů. ČHMÚ ale předpovídá i déšť a přeháňky, především na východě území.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz