Zajímavosti

Jak opravdu začínala Iveta Bartošová? Talent, naděje i obří zklamání

Už brzy bude mít exkluzivně na portálu Voyo premiéru první díl třídílné série Iveta. Sérii o začátcích kariéry jedné z nejtalentovanějších českých zpěvaček Ivety Bartošové natočil režisér Michal Samir. Ivetu ztvárnila Anna Fialová, Petra Sepéšiho Vojtěch Vodochodský.

Na projekt Iveta se tvůrci chystali dohromady pět let. Původně mělo jít o celovečerní film, pak se ale rozhodli, že série umožní na začátky popové legendy komplexnější pohled. První díl celkem třídílné série o Ivetě Bartošové bude mít premiéru 6. května na Voyo.

Těšit se můžete na pravdivé nahlédnutí do života pozoruhodné zpěvačky. Unikátní vizuální zpracování vás přenese přímo do centra dění. Uvidíte milostné vzplanutí i hádky, naděje i zklamání.

Série Iveta je výjimečná i tím, že na rozdíl od jiných seriálů či filmů, které zachycující Československo v 80. letech, je zcela apolitická. Tvůrci zobrazují svět takový, jaký jej vnímala sama Iveta Bartošová.

Související obsah

Její pohnutý životní osud zná kvůli zájmu médií téměř každý. Její začátky ve světě showbyznysu ale znají jen Ivetini skuteční fanoušci a ti, kteří si toto období živě pamatují. Kariéru odstartovala se zpěvákem Petrem Sepéšim, se kterým ji pojil nejen pracovní, ale také romantický vztah. Právě na toto období se zaměřuje série Iveta.

Jako Romeo a Julie

Tvůrci si zakládají na naprosté nebulvárnosti celé série. Režisér a scenárista Michal Samir dal sérii podtitul Málo mě znáš. Parafráze názvu jedné z nejznámějších písní, kterou Bartošová nazpívala, má podle Samira divákům sdělit, že se nedozví spoustu skandálních odhalení, ale naopak jednotlivosti a detaily, které možná život popové princezny vysvětlí trochu přesněji.

Michal Samir při přípravě projektu komunikoval nejen se synem Bartošové Arturem Štaidlem, ale především s Ivetinou sestrou Ivanou. Ta mu poskytla velmi věrný popis populární zpěvačky nejen v období jejího dospívání, ale také v prvních letech kariéry.

Důležité bylo pro režiséra i to, jakým způsobem vnímá Bartošovou a její vztah se Sepéšim veřejnost. "Zajímavé bylo, že všichni vnímali Ivetu a Petra jako Romea a Julii 80. let, ale realita ve vnímání toho vztahu třeba ze strany Petra byla jiná, než jak si veřejnost myslí," prozradil režisér Samir jeden z výsledků svého průzkumu.

Obsadit do hlavních rolí právě Annu Fialovou a Vojtěcha Vodochodského byla podle režiséra jasná a jediná možná volba.

Související obsah

"Museli jsme najít herečku, která fantasticky hraje, nějakým způsobem může vypadat jako Iveta a musí ještě k tomu všemu fantasticky zpívat. A když dáte všechny tyhle věci dohromady, tak stejně vyleze jenom jeden jediný člověk, a to je Anička Fialová," řekl k volbě Anny Fialové Samir.

U Vojtěcha Vodochodského vypadalo rozhodování podobně. "Já se přiznám, že jsem to jméno neznal, jen jsem věděl, že je to talentovaný kluk, o kterém se začíná mluvit. Když přišel na casting jako Petr Sepéši, bylo jasno. Vojta Vodochodský má dvě zajímavé věci. První je, že skutečně vypadá jako Petr Sepéši, aniž by se mu pomáhalo vlasy, a druhá, a myslím, že by to i sám přiznal, on Vojta trochu Petr je," vysvětlil režisér obsazení Vojtěcha Vodochodského.

Začátky kariéry byly strmé

Plachá, ale velmi půvabná dívka Iveta z Frenštátu pod Radhoštěm chtěla být zpěvačkou už od malička. Jejím vzorem byl Karel Gott. Sen se jí začal plnit poté, co na festivalu Mladá píseň v Jihlavě skončila na čtvrté příčce a získala cenu poroty za interpretační výkon.

Hudební skladatelé ji pak spojili v duu právě s Petrem Sepéšim. Kariéra strmě stoupala a Iveta Bartošová tak už ve svých 20 letech získala prvního Zlatého slavíka. Ve své pěvecké kariéře se jí podařilo získat toto ocenění ještě dvakrát. Nenechte si ujít první díl série Iveta už v pátek šestého května na Voyo.

Režisér minisérie Iveta se na Bartošovou ptal lidí na ulici. Neuvěříte, co mu řekli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz