Zahraničí

Putinova nemoc je čím dál vážnější. Zfalšovali další jeho fotky

Putinova nemoc je čím dál vážnější. Zfalšovali další jeho fotky
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Spekulace o vážných zdravotních problémech ruského prezidenta Vladimira Putina sílí. Odpůrcům šéfa Kremlu se nezdají fotky z nedělních oslav pravoslavných Velikonoc. Putin je na nich oblečený úplně stejně jako před rokem a mnozí se domnívají, že úřady použily kvůli jeho stavu právě loňské snímky.

Rakovina, těžká paranoia, život v bludech. Teorie o stavu Vladimira Putina se různí. O tom, že trpí zdravotními potížemi, se ale spekulovalo už před rozpoutáním války na Ukrajině. Domněnkám teď nahrál samotný Kreml fotkami z velikonoční mše.

Jak upozornil portál Mirror, kromě svraštělého a vyčerpaného výrazu poutá pozornost i oblečení ruského prezidenta. Na snímcích z neděle 24. dubna má oblek i kravatu totožných barev jako na stejné události 4. května 2021.

Související obsah

"Mnozí uživatelé sociálních sítí, kteří si fotky pečlivě prohlédli, pochybují o tom, že se Putin skutečně objevil na veřejnosti. Má stejný účes, téměř stejný výraz ve tváři, drží stejnou svíčku. A stejně jako před rokem je s ním jediný člověk, a sice moskevský starosta Sergej Sobjanin," uvedl opoziční telegramový kanál Možem objasniť

Vladimira Putina údajně trápí zdravotní problémy (24. 4. 2022) | Zdroj: Profimedia

Pozornost minulý týden upoutalo i video z Putinova jednání s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem, připomněl New York Post. Prezident na něm křečovitě svíral roh stolu a to, jak byl v křesle zkroucený, naznačovalo, že se snaží vypořádat s bolestí.

Z velikonoční mše rovněž existuje záznam, záběry ale podle poradce ukrajinského ministerstva vnitra Kreml zfalšoval. "Putinovy režiséry jsme opět přistihli při editaci a manipulaci s videem. Tentokrát se tak stalo během vysílání mše na Velikonoce," prohlásil Anton Geraščenko.

Putin měl před rokem úplně stejně oblečení (4. 5. 2021) | Zdroj: Profimedia

Podle české exministryně je Putin paranoidní a vážně nemocný:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz