Zahraničí

Během letu si chtěli vyměnit letadla. Jeden z pilotů se ale do stroje nedostal

Vzlétnout, vyskočit z letounu, nasednout do stroje kolegy a přistát s ním. Tak by měl vypadat akrobatický prvek, o který se pokoušeli dva parašutisté ve Spojených státech. Pokus ale skončil neúspěchem.

Na odvážnou výzvu přistoupili dva američtí parašutisté v Arizoně. Během pilotování měli oba vyskočit ze svého akrobatického letadla, dostat se do kabiny toho druhého a takto si během letu stroje vyměnit.

Kousek se ale nakonec nepovedl. Jeden z parašutistů se sice úspěšně dostal do letounu svého kolegy, druhý to ale nezvládl. Protože však při přípravách mysleli i na tuto variantu, oba měli na sobě záchranné padáky. Díky tomu se parašutistovi při neúspěšném pokusu nic nestalo.

Související obsah

Letecká akrobacie je sportovní disciplína, která má dlouholetou tradici i v Česku. Českým závodníkům se několikrát podařilo získat titul mistrů světa.

Naším nejúspěšnějším reprezentantem je Martin Šonka, který je několikanásobným mistrem Evropy i prestižního závodu Red Bull Air Race. Na světovém poháru se umístil nejlépe na druhém místě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz