Domácí

Nevyřídili si převod energií. Nyní je Pražská energetika odpojuje

Pražská energetika začala jako první s odpojováním elektroměrů bývalých zákazníků Bohemia Energy, kteří se ocitli v režimu dodavatele poslední instance (DPI) a nevyužili půlroční lhůtu pro uzavření smlouvy s novým dodavatelem.

Tým pracovníků stíhá odpojit zhruba 50 domácností denně. V současné době je jich bez elektřiny už první stovka. Odpojení všech zákazníků, kteří si neuzavřeli nové smlouvy, zabere četě techniků zhruba týden.

"Zbývá nám ještě 350 odběrných míst. Jsou to lidé, kteří jsou dlouhodobě v zahraničí, prázdné byty či byty v dědickém řízení," uvedl mluvčí Pražské energetiky Karel Hanzelka. Týká se to ale také bytů, které zapečetila policie či exekutoři.

Související obsah

Většina lidí začala po krachu společnosti Bohemia Energy ihned uzavírat nové smlouvy. V prvních dvou měsících to stihlo udělat 90 % lidí. Ve zbylých čtyřech měsících pak 9 % a jedno procento zákazníků neudělalo nic.

Pražská energetika je přesvědčena, že půlroční lhůta na přechod k novému dodavateli byla dostatečně dlouhá. Ostatní společnosti jako třeba ČEZ dávají lidem v režimu DPI ještě nějaký čas navíc, než přikročí k odpojování.

"Pokud zákazníci nebudou reagovat, tak v polovině května by mohli být skutečně odpojeni," řekl mluvčí společnosti ČEZ Roman Gazdík.

V režimu DPI je v Česku celkem 11 000 odběrných míst. 4 200 jich tvoří bývalí klienti Bohemia Energy, 2 700 z nich má elektřinu, 1 500 plyn. Obnovení připojení vyjde odpojené domácnosti a firmy na 1 500 korun.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz