Krimi

Tři mrtví na Prostějovsku. Policie zadržela mladíka, který měl zabít otce a sourozence

V rodinném domě v obci Kostelec na Hané na Prostějovsku se v pátek odpoledne stala tragédie. Podle informací televize Nova měl mladík, údajně schizofrenik, zabít svého otce a dva sourozence. Pachatele policisté zadrželi, uvedl po 20. hodině starosta města František Horák. Další informace ohledně vyšetřování poskytnou policisté příští týden v pondělí od 11 hodin na brífinku v budově Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Starosta Kostelce na Hané František Horák tragédii potvrdil. "Vážení spoluobčané, v našem městě došlo k tragické události. K násilnému trestnému činu, kdy podezřelá osoba je zadržená Policií ČR. Dle vyšetřujících policistů nehrozí žádné nebezpečí občanům našeho města," informoval v pátek večer na facebooku starosta města František Horák.

K události vyjížděli hasiči, záchranáři i policisté. "Mohu potvrdit, že na místo jela výjezdová skupina s lékařem z Prostějova," sdělila redakci TN.cz bez dalších detailů mluvčí záchranářů Lucie Mikisková. 

Související obsah

​Podle portálu AKTU.cz měla být v rodinném domě nalezena dvě mrtvá těla a jedno venku. Jednalo se zřejmě o rodinnou tragédii, pachatelem má být podle informací televize Nova mladík a oběťmi jeho 57letý otec a dva sourozenci okolo 20 let.

Jak sourozenci a jejich otec zemřeli, není zatím jasné. Kriminalisté na případu stále pracují. "Výsledky pitvy ještě nejsou k dispozici. Kriminalisté prošetřují veškeré okolnosti a souvislosti této tragické události. Zadržená osoba je v policejní cele," sdělila v sobotu pro TN.cz Šafářová.

Související obsah

"Vše je v řešení přípravného řízení a s nejvyšší pravděpodobností na podezřelého bude uvalena vazba do doby, než uplyne lhůta 48 hodin od zadržení," informovala.

Další podrobnosti k tragédii chce policie sdělit až po víkendu. "Informace k případu poskytneme v pondělí v 11 hodin na brífinku," upřesnila mluvčí Šafářová.

Podívejte se na další záběry z místa:

Vraždě v Kostelci na Hané se věnuje i reportér Jan Zálužský:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz