Domácí

Soukromý detektiv nebo pilot dronu. S rekvalifikací pomáhají speciální kurzy

Stále více lidí se při změně zaměstnání nebojí změnit i profesní zaměření. S tím pomáhají i speciální rekvalifikační kurzy. Během několika týdnů tak mohou uchazeči o práci přesedlat na dráhu soukromého očka nebo profesionálního pilota dronu.

Kdo by nechtěl řešit případy jako slavný Sherlock Holmes. Třeba policisté, které už nebaví rozdávání pokut, se mohou stát během pár týdnů soukromými detektivy. Stačí splnit několik požadavků a projít rekvalifikačním kurzem. "Musejí prokázat kvalifikaci, další věc je seznámení se a prokázání znalostí zákonů České republiky," sdělil generální ředitel Masada Security Solutions Jaroslav Štefec.

Velký zájem je teď také o rekvalifikační kurzy sportovních trenérů. V nabídce jsou i nevšední sporty. Po proškolení můžete pracovat jako trenér vodních lyžařů nebo skibobistů. "Největší zájem je samozřejmě o sporty, jako je například kanoistika, orientační sporty či pozemní hokej. Některé rekvalifikační kurzy hradí dokonce úřad práce," uvedla ředitelka Vyšší odborné školy České unie sportu Veronika Szabó.

Související obsah

Placený je třeba kurz pilota dronů, který vyjde na 35 tisíc korun. Možnosti uplatnění jsou široké. "Práci naleznete v bezpečnostních složkách jako Policie nebo Armáda České republiky. Jsou to ale i lidé, kteří se věnují oblasti kinematografie nebo zemědělství," vyjmenoval pilot dronů Alexandr Novotný ze společnosti DronPro.

V nabídce rekvalifikačních kurzů jsou samozřejmě klasické profese, od zedníků až po kadeřnice. Těch netradičních ale může přibývat. "Do budoucna bychom se chtěli hodně soustředit na oblast digitalizace, protože to je oblast, která bude potřebovat velké množství lidí, které v tento okamžik na trhu práce nemáme," prohlásil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz