Domácí

Poslanci řešili odklad části stavebního zákona. Na programu měla být i uprchlická krize

Schůze Sněmovny ve středu pokračuje poté, co byla v úterý večer přerušena, když jednací sál opustili všichni ministři. Šlo o reakci na řeč předsedy opozičního hnutí SPD Tomia Okamury. Poslanci znovu projednávali vládní návrh na odklad části nového stavebního zákona. K hlasování se však nedostali.

Schůze Poslanecké sněmovny od středeční deváté hodiny ráno pokračovala. Poslanci se zabývali odkladem části nového stavebního zákona. Vláda chce tímto krokem získat čas na jeho úpravy. Sněmovna se však k hlasování nedostala.

Podle bývalé ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) by však odklad znamenal chybu. Doprovází ho totiž dle ní právní nejasnosti. Dostálová navíc představila řadu výhod nové právní úpravy. Poukázala například na to, že úředníci budou zastupitelní v případě nemoci.

Související obsah

Zabývat se Sněmovna měla znovu uprchlickou krizí. K hlasování o zvládání migrace se totiž poslanci v úterý nedostali. Tento bod však neprojednali ani ve středu.

Úterní schůze Poslanecké sněmovny byla přerušena. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

Úterní schůze musela být přerušena poté, co všichni členové vlády postupně odešli kvůli výrokům Tomia Okamury (SPD). Ten si stěžoval na to, že ukrajinští uprchlíci přijíždějí v luxusních autech. "Ty projevy xenofobie a nenávisti vůči lidem prchajícím před válkou byly tak ohromné, že jsme museli adekvátně reagovat," řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Krátce po 19. hodině se všichni ministři rozhodli opustit jednací sál. To, že ministři v úterý večer opustili jednací sál v reakci na nenávistný projev šéfa SPD Okamury, označil místopředseda SPD Radim Fiala za "vládní puč".

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) zhodnotila úterní přerušené jednání Sněmovny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz